Uczniowie z Pieczysk w Karpaczu i Szklarskiej Porębie

„Podróżować to żyć”

Hans Christian Andersen”

 

 W dniach 1–2czerwca uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Czocha w Leśnej. Zamek to jedna z najbardziej zagadkowych twierdzy Dolnego Śląska, owiana mgiełką tajemniczości. Szacuje się, że w podziemiach zamku może znajdować się nawet około 30 korytarzy. Podczas zwiedzania zobaczyć można było m.in. salę rycerską, salę portretową, zbrojownię, skarbiec czy salę biblioteczną.

Kolejnym punktem był Karpacz, w którym uczniowie zwiedzili Świątynię Wang. Świątynia ozdobiona jest dekoracjami jak zdobienia wykonywane na łodziach Wikingów i zbudowana jest bez użycia gwoździ.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wędrówki po Karkonoskim Parku Narodowym, gdzie zwiedzający podziwiali Wodospad Szklarki, drugi co do wielkości wodospad w polskich Karkonoszach.

Następnie wycieczka udała się do Sobieszowa, aby zwiedzić ruiny Zamku Chojnik. Na dziedzińcu uczniowie wysłuchali legendy o pięknej, ale okrutnej księżniczce Kunegundzie. Przechadzając się po ruinach zamku dotarli na wieżę, z której ujrzeć można całą Kotlinę Jeleniogórską z otaczającymi ją Karkonoszami.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments