Jak wykorzystać tablet w pracy i na uczelni?

Zastanawiasz się, czy tablet to dobry zakup do pracy lub na uczelnię? Takie urządzenie multimedialne ma wiele zalet, a ze względu na kompaktowe rozmiary łatwo jest mieć je zawsze przy sobie – w przeciwieństwie do cięższych laptopów.

 

Zobacz, czym się kierować, wybierając odpowiedni model i dowiedz się, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej!

Tablet do pracy – dlaczego warto kupić?

Tablet do pracy to wygodny sprzęt do przeglądania plików graficznych i wideo. Pozwala ci szybko zaprezentować pomysł klientowi w trakcie spotkania – nawet bez konieczności podłączania rzutnika! Jeśli na co dzień liczą się kreatywne pomysły, do których masz przekonywać innych – tablet jest dla ciebie! Nie mówiąc już o pracy kreatywnej – tablet pozwoli ci zrobić szybkie notatki, jest więc niezawodny dla dziennikarza lub copywritera. Na tablecie możesz również przygotować proste grafiki, korzystając z łatwych w obsłudze programów, takich jak Canva. Wystarczą odpowiednie aplikacje! Grafik, twórca treści, ale także fotograf – każdy z nich doceni zalety, jakie daje tablet.

Oczywiście, do zastosowań profesjonalnych tablet dobrze połączyć z innymi urządzeniami, takimi jak rysik (np. Apple Pencil dla iPadów) czy klawiatura. Dzięki temu zyskasz znacznie większą precyzję i swobodę tworzenia – na przykład pisania dłuższych tekstów.

Dobrze, jeśli do innych działań zawodowych wykorzystujesz sprzęty tego samego producenta, po którego tablet sięgasz – przenoszenie treści z iPada na MacBooka czy iPhone’a jest wyjątkowo proste i intuicyjne – znacznie ułatwia to codzienne zadania.

Tablet na uczelnię – do czego się przyda?

Zastanawiasz się, do czego przyda się tablet na uczelni? Przede wszystkim zastąpi wszystkie zeszyty – koniec z noszeniem ciężkiego plecaka i notatników do różnych przedmiotów. Odręczne notatki zrobisz łatwo za pomocą rysika – bez problemu prześlesz je znajomym z roku albo wydrukujesz!

Tablet to również dostęp do wielu przydatnych dla studenta aplikacji – tych udostępnianych przez uczelnię, ale również takich, które wspierają wyrabianie nawyków – na przykład regularnej nauki. Często stosowany jest również do planowania pracy – po co korzystać z klasycznego planera, skoro jest dostępna odpowiednie aplikacja?! Tablet przydaje się do nauki zdalnej i konsultacji online, a także bycia w kontakcie z bliskimi – zwłaszcza, gdy mieszkają w innym mieście. Nie zapominaj o rozrywce! Na tablecie wygodnie będziesz śledzić wszystkie nowości, jakie proponują serwisy streamingowe.

Szybko zorientujesz się, że tablet jest wygodny i lekki, a przy tym – poręczny. Stanie się najlepszym przyjacielem każdego studenta, bez względu na kierunek!

Jak wybrać odpowiedni tablet?

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając nowy sprzęt? To zależy od twoich potrzeb – charakteru pracy lub studiów. Jest jednak zestaw parametrów, które są dość uniwersalne. Porównując sprzęty, przeanalizuj:

  • procesor;
  • RAM;
  • parametry wyświetlacza, w tym przekątną;
  • wbudowaną pamięć;
  • czas pracy na baterii;
  • wagę i wymiary urządzenia;
  • system operacyjny;
  • parametry aparatu;
  • rodzaj łączności.

Jaki sprzęt będzie dobrym zakupem? Wśród studentów popularne są tablety marki Apple! To wygodne, nowoczesne rozwiązania, które możesz kupić w wielu wersjach.

Sprawdź wszystkie iPady w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który z nich najbardziej ci odpowiada!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments