Wypadek z udziałem trzech pojazdów w Prusaku

Policjanci z wieruszowskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Prusak. Jak wstępnie ustalili policjanci przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego pojazdem marki Tesla. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drogach.

20 listopada po godzinie 10:00 funkcjonariusze wieruszowskiej „drogówki” zostali skierowani do miejscowości Prusak, gdzie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. Jak wstępnie ustalili policjanci 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierując samochodem osobowym marki Tesla wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW Touran. Osobowym volkswagenem kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, która poruszała się od strony Wielunia. Siła zderzenia pojazdów była tak duża ze volkswagen został przemieszczony na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w stojący pojazd ciężarowy marki Man z naczepą. 56 letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierujący zespołem pojazdów zamierzał skręcić w lewo. Obrażeń ciała doznała pasażerka z volkswagena oraz kierujący z osobowej tesli. Mundurowi przy udziale technika kryminalistyki zabezpieczyli ślady oraz wykonali szereg czynności procesowych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

APELUJEMY do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze należy wzmóc czujność i upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowoduje się zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

asp. Piotr Siemicki

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments