Kolizja z tirem na S8 w miejscowości Gumnisko

Policjanci wyjaśnili przyczynę kolizji drogowej osobówki z tirem na drodze S8 w miejscowości Gumnisko. Kierujący hyundaiem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doprowadził do zderzenia z ciężarowym mercedesem. Występujące co jakiś czas opady atmosferyczne jeszcze bardziej utrudniają jazdę, dlatego policjanci nieustannie apelują o rozwagę i bezpieczną jazdę.

W środę 28 lutego 2024 roku na trasie S8 w miejscowości Gumnisko po godzinie 14:00 doszło do zderzenia osobowego hyundaia z ciężarowym mercedesem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali uszkodzone samochody, na pasie ruchu w kierunku Wrocławia. W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że 54-letni mieszkaniec Wrocławia kierując osobowym hyundaiem w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, uderzył w bariery ochronne, a następnie w bok jadącego Mercedesa Actrosa. Ciężarówką kierował 40-latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia 54-latek doznał obrażeń ciała. Przybyły na miejsce ZRM. udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie, który nie wymagał dalszej hospitalizacji. Uszkodzeniu uległy słupki zabezpieczające, bariery ochronne oraz pojazdy uczestniczące w kolizji. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec 54-latka policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

Apelujemy do wszystkich o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Zdrowy rozsądek w trakcie manewrowania pojazdami, również powinien przyczynić się do bezpiecznej jazdy. Kierowco! Zaplanuj podróż tak, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

asp. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments