Łódzkie zagłębiem mody

Około 150 polskich i zagranicznych wystawców zaprezentowało się podczas dwudniowych targów Fashionweare w Łodzi.

 

branży modowej w Polsce. Targi odwiedził Marszałek Grzegorz Schreiber, który spotkał się z przedstawicielami firm z Łódzkiego.

Marki m.in. z Hiszpanii, Grecji, Niemiec i Włoch oraz również rodzime – Łódź, znana jako miasto włókniarzy na dwa dni stała się stolicą mody. – Cieszy fakt, że targi odbywają się w naszym województwie i że są one okazją do promocji dla wielu firm z Łódzkiego – mówi Marszałek Grzegorz Schreiber.

Podczas targów modowych można było podziwiać piękne stroje, buty i dodatki, m in. biżuteria. Wystawcy zaprezentowali najnowsze trendy. Dużą popularnością cieszy się fiolet. Wśród wielu wystawców dominuje tzw. moda kapsułowa.

– Idąc z duchem czasu nie tworzymy kolekcji jesień-zima i wiosna-lato – mówi Danuta Ryba-Obraniak, projektant i współwłaściciel łódzkiej firmy Ryba Jestem Inna. – Stawiamy na kolekcje kapsułowe, które umożliwiają na przykład do letniego zakupu, dodać jesienny nabytek, a wiosną kolejny itd. To pozwala konsumentom wydawać mniej i uniknąć zaśmiecania szafy.

Firma Rabionek zaprezentowała natomiast kolekcję jesień-zima 2024/2025. – Kolejnej zimy będą dominować kolory ostre, szczególnie limonki i fiolety stały się bardzo popularne w ostatnim czasie – mówi wspólnik Agnieszka Rabionek-Kołodziejczak.

Za nami już XIX edycja prestiżowych targów modowych. Organizatorzy mają powody do satysfakcji – Zaczynaliśmy w niedużym budynku Akademii Sztuk Pięknych, obecnie w hali Expo Łódź mamy więcej chętnych niż miejsc – mówi Dariusz Grunt z Rynku Mody, organizatora targów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments