Po nitce do… złodzieja

Determinacja, upór i zaangażowanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kępnie doprowadziły do odnalezienia wartego ponad 120 tysięcy złotych agregatu prądotwórczego, który skradziono na ternie gminy Łęka Opatowska.

16 stycznia br. w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie z Urzędu Gminy Łęka Opatowska o kradzieży agregatu prądotwórczego o wartości 120 tysięcy złotych.
Jak się okazało nieznany wówczas sprawca, działał pod osłoną nocy 15 stycznia br. w Trzebieniu. Mężczyzna najpierw rozciął ogrodzenie, a następnie zaczepił agregat za hak swojego samochodu i pod osłoną nocy odjechał w nieznanym kierunku.
Natychmiast do działań przystąpili kępińscy funkcjonariusze. Bardzo dokładnie zabezpieczyli wszystkie ślady na miejscu kradzieży. Skrupulatnie przeglądając monitoringi z możliwej drogi poruszania się sprawcy ustalili miejsce przechowywania skradzionego agregatu. Kilkudniowa ciężka praca zaowocowała sukcesem – policjanci na terenie Oleśnicy odnaleźli ukryty agregat, który został przekazany prawowitemu właścicielowi. W toku prowadzonych czynności procesowych – ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Oleśnicy.
Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments