Podsumowanie działalności szkółki kolarskiej przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach.

Rok 2023 to trzeci rok działania szkółki kolarskiej przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach. Dzięki współpracy z Klubem WKK Wieruszów szkoła poszerza i wzbogaca swoją ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów.

Szkółka działa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa, poziom pierwszy szkółki kolarskie. Ogólnopolski Projekt Upowszechniania Sportu wśród uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych przy współpracy z Klubem WKK Wieruszów.
Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu z przerwą wakacyjną. W sezonie wiosenno- jesiennym zajęcia odbywają się w terenie w formie zabaw i treningów .

W sezonie zimowym spotykamy się na sali realizując autorski program ćwiczeń-ćwiczenia stabilizacyjne, koordynacja i balans, treningi równowagi , siłowe oraz jazda na rolkach.
Szkółka ma na stanie 15 rowerów mtb i wyposaży każdego adepta w strój, kask kolarski do zajęć.

To na co stawiamy na naszych zajęciach, to przede wszystkim nauczenie sprawnej technicznej jazdy rowerem, pokonywanie zakrętów, zmienianie przełożeń, hamowanie.
W tym roku adepci szkółki mogli spróbować swych sił na zawodach w Miękini, Sobótce, Sławnie, Kaliszu, Koźminku, Łagiewnikach

Braliśmy też udział w akcji charytatywnej ,,Kilometr Złotych Serc”, która została zorganizowana przez naszego partnera wspierającego klub Rbs Lututów. Szkółka włącza się również w życie szkoły biorą czynny udział np. w półkoloniach letnich.
Zachęcamy dzieci do zapisów i spróbowania swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu, aby aktywnie i zdrowo spędzać czas po zajęciach lekcyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments