Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach to super miejsce!

Świetlica szkolna to miejsce, które odgrywa kluczową rolę w życiu uczniów, szczególnie tych, którzy muszą pozostać w szkole po zakończonych zajęciach w oczekiwaniu na rodziców czy odwóz do domu.

 

To właśnie w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach dzieci mogą spędzić ten czas na zabawie, nauce, rozmowach z rówieśnikami czy zdobywaniu nowych umiejętności. Świetlica jest dostępna dla uczniów, którzy jej potrzebują i zapewnia opiekę w czasie dni szkolnych w godzinach od 11.30- 16.30. W tym miejscu uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, integrować się z rówieśnikami, skorzystać z pomocy nauczyciela przy odrabianiu zadań domowych, nauczyć się nowych rzeczy i rozwijając swoje zainteresowania, spotkać ciekawych ludzi pełnych pasji.

W roku szkolnym 2023/2024 świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt.„Kreatywne Dni Nietypowe”. W ramach tego projektu organizowane są różnorodne zajęcia takie jak: Dzień Kropki, Dzień Jabłka, Dzień Jeża, Dzień Lego, Dzień Kundelka, Dzień Popcornu czy tez Dzień Naleśnika. Panie z KGW Pieczyska przyjęły zaproszenie naszej świetlicy na Dzień Naleśnika sprawiając podopiecznym wiele radości. Wychowankowie przebywający w świetlicy brali także udział w Andrzejkach, Mikołajkach czy w Dniu Pluszowego Misia. Poprzez różnorodne zajęcia w świetlicy uczniowie odkrywają nowe pasje i umiejętności.

Podopieczni często potrzebują wsparcia i motywacji, aby wziąć udział w konkursach zarówno szkolnych jak i spoza szkoły, dlatego poświęcają spędzony czas w świetlicy na wykonanie prac konkursowych, rozmawiają z nauczycielem dzieląc się swoimi pomysłami i wizjami wykonanych przez siebie prac. Przez co niejednokrotnie zajmują miejsca na podium oraz otrzymują wyróżnienia w konkursach tj.: „Postać Królowej Jadwigi”, „Kotylion Niepodległościowy”, „Najładniejsza Choinka Bożonarodzeniowa”, „Moja Babcia, mój Dziadek”, „Wianek Pani Wiosny”, „Palma Wielkanocna”, w konkursach na szczeblu Powiatowym: „Najpiękniejszy Pejzaż Zimy”, „Poezja w obrazach”, „Portret Pisarzy Polskich”.

Wychowankowie przebywający w świetlicy szkolnej często spędzają czas na terenie szkoły, korzystając ze świeżego powietrza co pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie uczniów.
Pamiętajmy, że świetlica szkolna to ważne miejsce. Nie tylko umożliwia relaks i odpoczynek po zakończonych zajęciach, ale także oferuje wsparcie pedagogiczne. W świetlicy szkolnej uczniowie otrzymują pomoc dydaktyczną, rozwijają swoje umiejętności czy po prostu spędzają czas w miłej atmosferze. Miejsce to spełnia ważną rolę opiekuńczo-wychowawczą, niejednokrotnie jest wsparciem dla pracujących rodziców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments