Szpital Kopernika w Łodzi – 29.02 – Dzień Chorób Rzadkich

W czwartek 29.02.2024 obchodzony będzie Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Z tej okazji, w ramach ogólnoświatowej kampanii, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zostanie oświetlone barwnymi pasami – różowym, fioletowym, zielonym, niebieskim – symbolizującymi choroby rzadkie.

Inicjatorem akcji jest Fundacja na Rzecz Pomocy Chorym na Białaczki.

O godz.13:30 w nowej części Szpitala od ul. Pabianickiej 62 (poziom 0) odbędzie się briefing z udziałem prezesa Fundacji – dra Michała Witkowskiego oraz Dyrekcji Szpitala.

Szpital będzie oświetlony w godz. 19:00-23:00.

Choroby hematologiczne i hematoonkologiczne, w tym białaczki, należą w większości do chorób rzadkich i ultrarzadkich.

Fundacja Na Rzecz Pomocy Chorym Na Białaczki powstała 27 lat temu z myślą o pacjentach ośrodka hematologicznego, działającego w Szpitalu Kopernika w Łodzi – jedynego ośrodka w województwie łódzkim, zapewniającego kompleksową opiekę nad pacjentami chorymi hematologicznie, od momentu postawienia rozpoznania, poprzez całe leczenie, w tym transplantacje szpiku czy stosowanie zrekombinowanych genetycznie limfocytów CAR-T (najnowsza dostępna metoda leczenia ostrych białaczek limfoblastycznych i chłoniaków).

Julia Ścigała
Dział Promocji i Biuro Prasowe
Szpital Kopernika w Łodzi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments