Warsztaty ceramiczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

21 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyły się warsztaty ceramiczne, w których wzięły udział dzieci z terenu gminy Trzcinica.

Zanim jednak uczestnicy zabrali się za tworzenie swoich małych dzieł, wysłuchali wiersza z książki „Jak być eko czyli wiersze o ekologii”, z którego dowiedzieli się czym jest ekologia i jakie ma ona znaczenie dla świata.

Warsztaty pt. „Ceramiczne dekoracje” zostały przeprowadzone przez Justynę Wolną z pracowni artystycznej. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe techniki lepienia z gliny oraz dowiedziały się o właściwościach gliny. Każdy miał okazje wykonać własnoręczną dekorację, wałkując glinę, a następnie tworząc przepiękne anioły. Do dyspozycji dzieci były szablony w kształcie aniołów oraz kolorowe szkiełka. Młodzi uczestnicy mieli również okazję zasiąść przy kole garncarskim formując własne puchary, kubeczki, wazony czy miseczki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i starannością, tworząc, własnoręczne dzieła.

Wykonane prace, pani Justyna zabrała ze sobą do pracowni, aby je wypalić. Rękodzieła wrócą do dzieci za dwa tygodnie. W zajęciach Justynie Wolnej pomagały dyrektor biblioteki Renata Gość oraz Danuta Ilska ze Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” z Trzcinicy.

Pani Justynie dziękujemy za możliwość przeprowadzenia tak inspirującego i ciekawego spotkania. Udział dzieci w warsztatach pozwolił im poszerzyć wiedzę o naturalnym budulcu jakim jest a także rozwinąć zdolności manualne, kreatywność i samodzielność.
Działanie realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Biblioteki pełne dobrej energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments