Własny prąd już płynie.

Zakończyła się realizacja w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn.: „Montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach i obiektach stanowiących własność Gminy Trzcinica”.

W trakcie postępowania przetargowego wpłynęło 9 ofert. Wykonawcą prac polegających na montażu odnawialnych źródeł energii zostało Przedsiębiorstwo Robót Instalacji Elektrotechnicznych Adrian Świtała Chynowa 167, 63-421 Przygodzice.
23 października 2023 roku została zawarta umowa o wartości 282 285 złotych brutto, a sfinansowana jest ze środków pochodzących w całości ze środków zewnętrznych przekazanych przez Departament Budżetu Państwa Ministerstwa Finansów. Zadanie dotyczyło wszystkich stacji uzdatniania wody i hydroforni będących własnością Gminy Trzcinica zlokalizowanych w Laskach, Teklinie i Trzcinicy. Z uwagi na fakt, iż w 2023 roku wydatki związane ze zużyciem energii elektrycznej w stacjach uzdatniania wody i hydroforniach wyniosły 372 794, 09 złotych, a w 2024 roku planowane są w kwocie 390 000 złotych, instalacja paneli fotowoltaicznych na terenie tych obiektów powinna dać oszczędności w kosztach eksploatacji.

Energia elektryczna z instalacji fotowoltaicznych jest już produkowana I dostarczana do urządzeń wszystkich wyżej wymienionych obiektów. Nie jest to koniec działań w zakresie odnawialnych źródeł energii. Gmina Trzcinica w chwili obecnej analizuje możliwość uczestnictwa w Klastrze Energii, a także planuje kolejne inwestycje w tym obszarze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments