Ferie w Bibliotece w Opatowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie w czasie ferii zimowych zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży.

 

 

19 lutego 2024 r. odbyły się zajęcia pt. „Pies – najlepszy przyjaciel człowieka”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas 0-4. Naszą wspólną psią zabawę rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na temat rasy psów, ich pielęgnacji oraz poznaliśmy tytuły książek dla dzieci z psim bohaterem. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – kolorowego pieska.

21 lutego 2024 r. dzieci w wieku 8+ uczestniczyły w zabawie „Biblioteczny escape room – lektury szkolne”. Poprzez rozwiązywanie zadań czytelniczych trzy grupy „detektywów” zbliżają się do odnalezienia klucza od skrzyni, w której ukryty został skarb. Następnie każdy uczestnik warsztatów wykonał koralikową zakładkę do książki.

22 lutego 2024 r. biblioteka zaprosiła dzieci z klas 0-5 do wspólnego budowania z klocków LEGO. Podczas zajęć uczestnicy warsztatów pracowali w grupach składając ciekawe konstrukcje i budowle według własnego pomysłu. Dzięki bogatej wyobraźni i kreatywności uczestników powstały wyjątkowe budowle. Dodatkowo dzieci mogły obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek pt. „Marzenia Leo i Rózi”.

23 lutego 2024 r. odbyły się zajęcia czytelnicze dla grupy z klas 0-4 prowadzone w oparciu o książkę Barbary Kosmowskiej pt. „TRU”. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadania, do którego wykonały pracę plastyczną – wesołe zajączki i kolorowe prasowanki.
Podczas każdego spotkania z dziećmi w bibliotece odbywało się głośne czytanie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments