Groźne zdarzenie w Osowej

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli wczoraj groźnie wyglądającą kolizję drogową, której jeden z uczestników trafił do szpitala. Mundurowi ustalą teraz dokładny przebieg zdarzenia i jego szczegółowe przyczyny, a my apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze.

 

Do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło w niedziele 3 marca 2024 roku po godzinie 14:00 w miejscowości Osowa. Jak wstępnie ustalili skierowani na miejsce funkcjonariusze 81-letni mieszkaniec Wrocławia kierując osobową hondą podczas manewru wyprzedzania rowerzystów, zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia czołowego z poruszającą 44- latką kierującą hyundaiem. W wyniku tego zdarzenia kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci przy udziale technika kryminalistyki zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że oboje byli trzeźwi. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że kierująca hyundaiem doznała lekkich obrażeń ciała. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tej kolizji.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed wykonaniem manewru na drodze, powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Wiosenna aura w połączeniu z brawurą może prowadzić do podobnych zdarzeń. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była bezpieczna, dlatego dostosujmy prędkość do warunków na drodze oraz bacznie obserwujmy całą drogę. Niech podróż będzie bezpieczna dla nas wszystkich.

aspirant. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments