Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w Kępnie

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, który został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku. Data 1 marca nawiązuje do tragicznych wydarzeń z 1951 roku, kiedy to wykonano wyroki śmierci na kierownictwie IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka wraz z delegacjami złożyli kwiaty pod pomnikiem przy ulicy ks. Magnuszewskiego i tablicą pamiątkową przy ulicy Kościuszki. FB

Na obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w Kępnie przybyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Historycznego im. Ks. Szczepana Walkowskiego. Delegacja stowarzyszenia wraz z wicestarostą   Alicją Śniegocką w asyście rekonstruktorów w mundurach KWP złożyła wiązanki kwiatów upamiętniając ofiary bestialskich mordów wykonanych przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa podczas tzw. Krwawej Nocy Kępińskiej.

Na temat dzisiejszych obchodów Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w Kępnie wicestarosta powiatu kępińskiego Alicja Śniegocka powiedziała:

  • O godz. 12.00 Starostwo Powiatowe w Kępnie, jak i Urząd Miasta Gminy Kępno, nasze szkoły, jak i inne organizacje samorządowe, wszyscy oddaliśmy cześć Bohaterom, którzy oddali swoje życie, to co mieli najcenniejsze za naszą wolność. Dbajmy o tę wolność, bo ona nie była nam dana raz na zawsze. Proszę aby w naszych sercach znalazło się miejsce na miłość dla naszej Ojczyzny. A Bóg, Honor i Ojczyzna zawsze były na naszych ustach. Dziękuję przedstawicielom Stowarzyszenia Historycznego im. Ks. mjr Szczepana Walkowskiego,  którym przed chwilą towarzyszyłam przy składaniu kwiatów w miejscach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych, pod pomnikiem przy ulicy ks. Magnuszewskiego i tablicą pamiątkową przy ulicy Kościuszki. Dziękuję Państwu, że przybyliście tutaj do Kępna, bo wiem, że o godz. 11.00 uczestniczyliście w obchodach w Lututowie, przy obelisku w lesie pichelskim, gdzie ,,wyklęci,, mieli schron i powstał tam dzięki Państwu obelisk. Rozumiem, że trudno było Państwu dotrzeć do nas na czas ale jeszcze raz dziękuję za przybycie, za złożenie kwiatów i wystawienie warty przez Waszych rekonstruktorów w mundurach KWP.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments