O włamaniu do domu w Walichnowach w gminie Sokolniki.

4 kwietnia 2024 roku po godzinie 15.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domu w Walichnowach w gminie Sokolniki.

Wówczas właściciel, wracając do domu zauważył zaparkowany przed swoją posesją nieznany mu pojazd oraz wybiegających z jego działki mężczyzn. Okazało się, że byli to włamywacze, którzy zostali przez niego spłoszeni. Właściciel posesji, który jest policjantem chcąc zatrzymać uciekających włamywaczy oddał strzał ostrzegawczy oraz strzał w kierunku ich pojazdu. Niestety mężczyznom udało się zbiec.

Wieruszowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z OPP w Piotrkowie Trybunalskim, policyjny helikopter i psy tropiące natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców włamania. Czynności w tej sprawie nadal trwają. Na ten moment nic nie wskazuje by sprawcy posiadali przy sobie broń palną. Apelujemy do wszystkich osób, które maja jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie przy ulicy Kuźnickiej 28a lub telefonicznie pod numerem telefonu 112. Łupem sprawców padła biżuteria oraz zegarek.

Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Oficer prasowy
Komendy Powiatowej Policji
w Wieruszowie
asp. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments