106 km/h w obszarze zabudowanym

Pomimo wielu apeli o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, wciąż nie brakuje kierujących, którzy tracą swoje uprawnienia za przekroczenia prędkości. Przekonał się o tym 28-latek, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysoką grzywną.

na zdjęciu widzimy laserowy miernik prędkości z ujawnionym wykroczeniem, w tle widzimy kamizelkę odblaskową i tarczę do zatrzymywania pojazdów.
Wczoraj (13 maja 2024 roku) w miejscowości Parcice patrol drogówki podczas statycznego punktu kontroli pojazdów zauważyli poruszające się z dużą prędkością osobowe audi. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości tego pojazdu. Jak się okazało 28-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h na obszarze zabudowanym, gdzie dozwolony limit wynosił 50 km/h. Mężczyzna oprócz zatrzymanych uprawnień na okres trzech miesięcy został ukarany wysoka grzywną, oraz na jego konto zostało wpisanych 13 punktów karnych.

Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

aspirant. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments