Królewskie Strzelanie .

W przeddzień Zielonych Świątek jak to we zwyczaju bractw kurkowych Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie przeprowadziło w dniu 11.05.2024r. swoje zawody. Celem było upowszechnianie strzelectwa sportowego a przede wszystkim wyłonienie Króla na 2024r.

W zawodach, na gościnnej strzelnicy brackiej w Ostrzeszowie, wzięło udział 20 zawodników. Zawody zaszczycił Z-ca Burmistrza MiG Kępno – Artur Kosakiewicz oraz bracia z KBS Ligoty.

Przy pięknej pogodzie i pomocy Adama Pisarskiego i Ewy Hełki ( sędzia strzelectwa sportowego) udało się rozegrać 3 konkurencje. O tytuł Króla Kurkowego 2024 i jego rycerzy oraz o „Puchar Pamięci Henryka Chowańskiego” dostępny dla wszystkich uczestników zawodów.

„Królem Kurkowym 2024” został po raz drugi Marek Czekała a jego rycerzami po zaciętej rywalizacji ( strzelanie do „Kura” ) po ok 180 strzałach – zostali Wiktor Nowakowski I-szy Rycerz, Tadeusz Hanuszewicz II-gi Rycerz i Elżbieta Jokiel III-ci Rycerz.
„Król Kurkowy 2024” otrzymał łańcuch królewski i piękną tarczę z rąk byłego króla Tadeusza Witkowskiego a rycerze tarczę kura, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
W konkurencji „O Puchar Pamięci H. Chowańskiego ” mistrzem został Paweł Ślęk, II miejsce zajęła Ewa Hełka a III miejsce zajął młody uczestnik Borys Maciuszonek .

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane Bractwo Kępińskie..
Turniej zakończył się pięknym słońcem, uśmiechami na twarzach i obietnicami rewanżu już w czerwcu br na strzelnicy elektronicznej w Rychtalu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments