Procesja Fatimska ulicami parafii

W poniedziałkowy wieczór 13 maja 2024 r., jak co roku w kościele św. Stanisława B.M w Wieruszowie odbyło się Nabożeństwo Fatimskie z procesją, której przewodniczył ks. Łukasz Przybyła.

 

Procesja ulicami parafii powstała na pamiątkę nawiedzenia miasta w znaku figury Matki Bożej Fatimskiej, która miała miejsce 15-16 lipca 1996 roku.

Pierwsze objawienie Matki Najświętszej było 13 maja 1917 r. ukazując się trójce dzieciom pastuszkom Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Fatimska Pani powiedziała: “Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Tajemnice fatimskie są nam znane, ale jedna nie jest ukazana i ujawniona.

13 maja obchodzimy 35. rocznicę zamachu na Papieża Jana Pawła II. Dramat rozegrał się 13 maja w 1981 r., gdy Papież przejeżdżał Plac Św. Piotra, błogosławiąc pielgrzymów przybyłych na środową audiencję.

Piotr Kołodziejczyk

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments