Spotkanie z Marcinem Pałaszem

13 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyło się spotkanie z popularnym autorem książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży Marcinem Pałaszem.

 

W spotkaniu udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół w Słupi oraz z Zespołu Szkół w Baranowie. Autor w niezwykle barwny i pełen humoru sposób opowiadał o swoim życiu i o swojej twórczości literackiej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali pogadanki pisarza na temat początków jego przygody z literaturą, źródeł inspiracji, oraz o bohaterach jego książek.

Najwięcej uwagi pisarz poświęcił serii książek o Elfie, sympatycznym piesku, którego adoptował ze schroniska. Opowiadał również o wielu zabawnych przygodach, które przeżył dzięki niemu. Te historie stały się kanwą kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Twórczość i osobowość autora wzbudziły spore zainteresowanie wśród przybyłych na spotkanie uczniów, którzy zadawali szereg pytań, dotyczących nie tylko jego opowiadań, ale także życia prywatnego.

Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali pamiątkowy wpis z dedykacją. A w bibliotece zostały wypożyczone prawie wszystkie książki Pana Pałasza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments