Nietrzeźwa z narkotykami i promilami spowodowała kolizję

Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie mieszkanka Wieruszowa spowodowała kolizję uderzając w bariery energochłonne. Ponadto policjanci u 29-latki ujawnili środki odurzające w postaci tabletek ekstazy i metamfetaminy.

 

Funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli także samochód należący do kobiety. Nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana i usłyszała zarzuty w tej sprawie. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Wysokie grzywny i zaostrzenie kar przewidzianych dla osób decydujących się kierować pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, dla niektórych nadal nie stanowią argumentu studzącego zapędy. 9 czerwca 2024 roku przed godzina 04:00 nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na zjeździe z ekspresowej ósemki w miejscowości Polesie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 29-latka kierując osobowym lexusem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzyła w bariery ochronne. Na miejsce przybył również ZRM, lecz po przebadaniu kobiety okazało się, że nie posiada żadnych obrażeń. Od mieszkanki Wieruszowa mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto policjanci ujawnili przy kierującej kilka tabletek koloru zielonego i niewielką ilość białych kryształków, które znajdowały się w przezroczystych dilerkach. Badanie narkotykowym testerem wstępnie potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ekstaza i metamfetamina. Zgodnie z nowymi przepisami, funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli osobowego lexusa należącego do kobiety. 29-latka straciła już swoje uprawnienia, została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zmniejsza się zdolność oceny sytuacji i wydłuża czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

aspirant. Piotr Siemicki

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments