Uczniowie ze szkoły w Łubnicach byli na dwudniowej wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej

W dniach 6-7 czerwca 2024 r. uczniowie klas IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach wraz z opiekunami: p. Jolantą Pazek, p. Edytą Błach, Sylwią Olek, p. Renatą Magot oraz dyrektorem szkoły: p. Krystyną Pastucha uczestniczyli w dwudniowej wycieczce szkolnej do Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem górskim weszliśmy na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, następnie szlakiem turystycznym Parku Narodowego Gór Stołowych dojechaliśmy do Błędnych Skał. W Błędnych Skałach spacerowaliśmy trasą turystyczną Skalnym Labiryntem oraz podziwialiśmy krajobraz górski z tarasów widokowych. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na nocleg do miejscowości Stronie Śląskie, gdzie bardzo mile zostaliśmy przyjęci przez właścicieli pensjonatu.

Drugiego dnia przejechaliśmy do Złotego Stoku, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Kopalnię Złota oraz Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku. Następnym punktem programu wycieczki było Kłodzko. Spacerowaliśmy uliczkami Kłodzka podziwiając stary rynek, zabytkowy most i fontannę. Głównym punktem było jednak zwiedzanie Twierdzy Kłodzko. W twierdzy czekała na nas dodatkowa niespodzianka – czołg Rudy 102, którego znamy z filmu p.t. „Czterej pancerni i pies”.

Słoneczna pogoda i dobre humory uczestników wycieczki szkolnej sprawiły, że w pamięci wszystkich na długo pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w Górach Stołowych, Kopalni Złota w Złotym Stoku oraz pięknym i malowniczym mieście Kłodzko i Twierdzy Kłodzko.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments