3 miejsce debla Kasendra-Kastrau w Mistrzostwach Polski Masters

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Masters w Tenisie Stołowym. Ponad 320 zawodników w wieku od 40 do powyżej 85 lat przez trzy dni rywalizowało o medale i tytuły mistrzowskie. Kolejny sukces na swoim koncie zanotował Jan Kasendra z Kępna, który w bardzo silnej konkurencji profesjonalistów z całego kraju wywalczył wraz z kolegą Zenonem Kastrauem z Ostródy brązowy medal w grze podwójnej w kategorii 65-69 lat.

Biorąc pod uwagę, że był to ich pierwszy wspólny występ można uznać 3 miejsce za duże osiągnięcie. W meczu o finał ulegli grającej od wielu lat ze sobą parze Borkowski/Lewczuk 1:3. Wręczono również okazałe puchary dla najlepszych w Klasyfikacji Generalnej Masters w sezonie 2025/2026. Kępnianin zajął wspaniałe 2 miejsce a na bardzo dobrym 4 miejscu skończyła zmagania tego sezonu Joanna Kalarus z Wieruszowa. Kasendra miał dużą szansę na dobrą lokatę również w grze pojedynczej w której w ubiegłym roku przegrał tylko w półfinale z przyszłym Mistrzem Polski Pawłem Małkusem z Konina a w meczu o 3 miejsce uległ doświadczonemu Jarosławowi Maruszczakowi z Lublina.

Tym razem wyszedł z grupy z 2 miejsca i uzyskał bezpośredni awans do turnieju głównego. Tutaj w pierwszym pojedynku spotkał się z Bogdanem Kwidzińskim z Żukowa w województwie pomorskim. Spotkanie to miało nieprawdopodobny przebieg. Kasendra rozpoczął znakomicie : 1 seta wygrał 11:0, drugiego 11:6, rywal szybko odrobił straty a w 5 decydującym secie uciekł na 7:3, Kasendra wyrównał na 7:7, Kwidziński odskoczył na 9:7 a kępiński pasjonat tenisa stołowego znowu wyrównał stan meczu na 9:9. Jednak ostatnie słowo należało do Mistrza Województwa Pomorskiego Weteranów. Kolejnym przeciwnikiem był Jerzy Ślemp z Borka Strzelińskiego w województwie dolnośląskim. Kasendra nie zdążył się otrząsnąć z pechowej porażki i przegrał dwa pierwsze sety 9:11, 9:11, ale 3 następne 11:8, 14:12, 11:6 można było zapisać już po jego stronie. Potem czekał na niego zawodnik z którym dotychczas nigdy nie przegrał –Jan Nawrot z Olecka.

Początek podobny jak ze Ślempem :2 sety na korzyść rywala, ale Kasendra szybko wyrównał i w 5 secie cały czas prowadził kilkoma punktami, miał 3 piłki meczowe przy stanie 10:7 i niestety nie zakończył tego meczu zwycięstwem. Żal straconej szansy, tym bardziej, że wszyscy faworyci: obrońca tytułu Paweł Małkus, wielokrotny Mistrz Polski Leszek Goliński, zwycięzca wielu turniejów Grand Prix Polski Masters Jura Fomin i wielokrotny Mistrz Polski w grze podwójnej i grze mieszanej Jarosław Maruszczak byli w górnej połówce czyli nie stali na drodze Kasendry do półfinału. Jeszcze trudniejsze zadanie mieli: Jan Kasendra z koleżanką Joanną Kalarus w grze mieszanej. Nie dość, że grali w najmłodszej kategorii 40-49 lat, to trafili na renomowaną parę: Marzena Jasińska (medalistka Mistrzostw Świata i Europy Masters w deblu), Mariusz Zwoliński z Rybnika (nowy Mistrz Polski Masters w grze podwójnej w kategorii 40-49 lat).

Mimo ambitnej postawy i bardzo dobrej gry przegrali 1 seta 9:11 a drugiego 6:11. Największe szanse na wygranie seta i przedłużenie meczu mieli w trzeciej partii w której prowadzili 8:5, 9:6 by ulec znowu 9:11. Największymi gwiazdami Mistrzostw Polski Masters byli: Emilia Kijok i Krzysztof Placek, którzy zdobyli po trzy złote medale – w singlu, deblu, mikście. Urodzona w 1981 roku Emilia Kijok (Zielona Góra) – wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy Masters, srebrna medalistka seniorskich MP 2020 w deblu z Karoliną Pęk – triumfowała w singlu w grupie 40-49 lat, deblu z Marzeną Jasińską (Olecko) 40-59 lat i mikście z Dariuszem Steuerem (Gliwice) 40-49 lat. Natomiast urodzony w 1964 roku Krzysztof Placek (Skierniewice) zwyciężył w grze pojedynczej kategorii 60-64 lat, deblowej z Jurijem Fominem (Mysłowice) 60-64 lat i mieszanej z Iwoną Lewandowską (Łódź) 60-69 lat.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęli: Jacek Koziarski (Skierniewice), Paweł Stopiński (Skierniewice), Elżbieta Kazberuk (Wrocław), Iwona Lewandowska (Łódź). Jacek Koziarski wygrał w singlu 50-54 lat i w deblu z Pawłem Stopińskim, który z kolei po drugie złoto sięgnął w mikście z Elżbietą Kazberuk. Elżbieta Kazberuk zajęła 1 miejsce także w grze pojedynczej 50-59 lat. Iwona Lewandowska była najlepsza w grach podwójnych – w parach z Krzysztofem Plackiem 60-69 lat i Reginą Kasprzak (Jelenia Góra) od 60 lat. Zwycięzcy odebrali medale i dyplomy z rąk zastępcy Burmistrza Miasta Ostróda Jolanty Gadomskiej oraz Prezesa Energa-Morliny Ostróda Tomasza Krzeszewskiego. Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego, MLKS Ostródzianka Ostróda, Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Sponsorami tytularnymi klubu Animex Foods – właściciel marki Morliny, Energa grupa Orlen, Partnerami wydarzenia Miasto Ostróda, Gmina Ostróda, Powiat Ostródzki, Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Wyniki decydujących meczów finałowych – singiel:
Mężczyźni 40-49 lat Tomasz Tabor (Czaplinek) – Radosław Malinowski (Jelcz-Laskowice) 3:2 (-5,4,5,-3,10) Mężczyźni 50-54 lat Jacek Koziarski (Skierniewice) – Michał Wojewódka (Grudziądz) 3:0 (4,7,7) Mężczyźni 55-59 lat Krzysztof Piński (Nowa Wieś Lęborska) – Artur Szołtysek (Żory) 3:1 (-8,4,5,3) Mężczyźni 60-64 lat Krzysztof Placek (Skierniewice) – Roman Piechnik (Lublin) 3:1 (7,9,-8,7) Mężczyźni 65-69 lat Jarosław Maruszczak (Lublin) – Stefan Wielgus (Radom) 3:2 (8,-6,7,-7,9) Mężczyźni 70-74 lat Jan Klemendorf (Ostrołęka) – Michał Wolny (Ruda Śląska) 3:1 (7,8,-10,8) Mężczyźni 75-79 lat Leszek Jodaniewski (Człuchów) – Stanisław Janicki (Bydgoszcz) 3:0 (5,10,5) Mężczyźni 80-84 lat Roman Jankowski (Poznań) – Antoni Biaduń (Zabrze) 3:0 (5,7,5) Mężczyźni od 85 lat Henryk Glura (Bydgoszcz) – Ryszard Banaszkiewicz (Brzeg Dolny) 3:0 (4,13,14) Kobiety 40-49 lat Emilia Kijok (Zielona Góra) – Marzena Jasińska (Olecko) 3:0 (3,7,5) Kobiety 50-59 lat Elżbieta Kazberuk (Wrocław) – Małgorzata Sawecka (Warszawa) 3:0 (6,7,17) Kobiety 60-64 lat Alina Zborowska (Jastrzębie-Zdrój) – Iwona Lewandowska (Łódź) 3:0 (8,8,3) Kobiety 65-69 lat Jolanta Szatko-Nowak (Kraków) – Halina Kaman (Ostrów Wielkopolski) 3:0 (1,8,7) Kobiety 70-74 lat Anna Maruszczak (Lublin) – Halina Kiersznicka (Szczecin) 3:0 (3,4,4) Kobiety 75-79 lat Grażyna Wolny (Ruda Śląska) – Grażyna Grzejda (Warszawa) 3:1 (5,7,-4,9) debel – złoci medaliści: Kobiety 40-59 lat Marzena Jasińska (Olecko)/Emilia Kijok (Zielona Góra) Kobiety od 60 lat Regina Kasprzak (Jelenia Góra)/Iwona Lewandowska (Łódź) Mężczyźni 40-49 lat Kamil Łażewski (Budki Piaseckie)/Mariusz Zwoliński (Rybnik) Mężczyźni 50-54 lat Jacek Koziarski (Skierniewice)/Paweł Stopiński (Skierniewice) Mężczyźni 55-59 lat Krzysztof Piotrowski (Toruń)/Rafał Suszycki (Warszawa) Mężczyźni 60-64 lat Krzysztof Placek (Skierniewice)/Jurij Fomin (Mysłowice) Mężczyźni 65-69 lat Paweł Małkus (Lisiec Wielki)/Leszek Goliński (Lubin) Mężczyźni 70-74 lat Henryk Prusiński (Olsztyn)/Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) Mężczyźni od 75 lat Edmund Renkel (Grudziądz)/Jerzy Osicki (Polkowice) mikst – złoci medaliści: 40-49 lat Dariusz Steuer (Gliwice)/Emilia Kijok (Zielona Góra) 50-59 lat Paweł Stopiński (Skierniewice)/Elżbieta Kazberuk (Wrocław) 60-69 lat Krzysztof Placek (Skierniewice)/Iwona Lewandowska (Łódź) 70-79 lat Janusz Żukowski (Szczecin)/Halina Kiersznicka (Szczecin)

 

 

 

Please follow and like us:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy