14 czerwca 2026 roku godz. 16.30 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Burmistrz Wielunia, Dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej mają zaszczyt zaprosić na ,,Niedzielę z muzyką klasyczną”.
Koncert skrzypcowy Zofii Anny Olesik, Joanna Zathey – Wójcińska
fortepian, Ewa Kafel
słowo o muzyce
Bilety w cenach: 40 zł normalne, 35 zł ulgowe.
Po koncercie zapraszamy na spotkanie towarzyskie przy kawie.
14 czerwca 2026 roku godz. 19.00
Kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca w Wieluniu
Koncert organowy
Robert Kromolan
organy
Anna Ogińska
sopran
Joanna Iwaszkiewicz
mezzosopran
Jacek Woleński
słowo o muzyce
występ bezpłatny
Zofia Anna Olesik – skrzypaczka w klasie prof. Marcina Baranowskiego
Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka
ponad 30 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. im. Henryka
Wieniawskiego i Karola Lipińskiego w Lublinie, Jaschy Heifetza w Wilnie,
Arama Chaczaturiana w Erywaniu, Arthura Grumiaux w Brukseli, Michała
Spisaka w Dąbrowie Górniczej oraz Zdzisława Jahnkego w Poznaniu.
Stypendystka wielu programów, m.in.. Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego Młoda Polska, Prezesa Rady Ministrów, miast Poznania i
Katowic, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz prestiżowego
Morningside Music Bridge (USA). Koncertowała z renomowanymi orkiestrami,
m.in. z Narodową Filharmonią Litewską, Sinfonią Iuventus, Armenian State
Symphony Orchestra, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Poznańską oraz
Oxford Philharmonic Orchestra. Występowała także w Pałacu Buckingham.
Współpracowała z Filharmonią Wiedeńską w ramach „Projektu Penderecki”,
European Union Youth Orchestra i Oxford Philharmonic Orchestra.
Doskonaliła umiejętności pod kierunkiem wybitnych artystów, takich jak
Julia Fisher, Midori Gotō, Vadim Gluzman czy Donald Weilerstein. Zofia
Anna Olesik została pierwszą oficjalnie ogłoszoną uczestniczką
nadchodzącego 17. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka
Wieniawskiego.
Joanna Zathey – Wójcińska – pianistka i kameralistka, doktor sztuki,
adiunkt w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Ukończyła z wyróżnieniem klasę prof. Grzegorza Kurzyńskiego oraz
podyplomowe studia kameralistyczne w Pinerolo u prof. Dory Schwarzberg.
Towarzyszy solistom podczas prestiżowych konkursów, m.in.
Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz im.
Arama Chaczaturiana w Pekinie. Koncertowała na festiwalach w Danii,
Turcji, Niemczech i Rosji. Od 2011 roku współtworzy duet ze skrzypkiem
Jarosławem Nadrzyckim, z którym nagrała m.in. sonaty Johannesa Brahmsa.
W jej dorobku fonograficznym znajduje się także album z triami
fortepianowymi Josepha Haydna, Friedricha Kuhlaua i Carla Marii von
Webera. Jest ekspertem i konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej w
dziedzinie kameralistyki.


















