Kicamy do Wielkanocy

Już od końca marca 2012r w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy, stroiki na stół wielkanocny i dekoracje do kącików tematycznych. Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski. Rodzice dzieci natomiast wzięli udział w akcji przedszkolnej ,,Mega ozdoba wielkanocna”.

04 kwietnia 2012r po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa – szukanie śladów zająca, która doprowadziła przedszkolaków do schowanych przez zajączka w ogrodzie przedszkolnym upominków. A jakaż była radość kiedy na placu pojawił się kicający zając, który razem z przedszkolakami bawił się w kole. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Wielką pomoc w zorganizowaniu Dnia z Zajączkiem Wielkanocnym okazało nam Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieruszowie, które ,,wypożyczyło” przedszkolakom wolontariuszy- młodzież uczącą się w placówce gimnazjalnej (pod opieką p. Małgorzaty Małys). Dziękujemy w imieniu przedszkolaków!

Wszystkim dzieciom, rodzicom przedszkolaków i sympatykom naszego przedszkola składamy życzenia: Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!!!Kołodziejczyk Urszula

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.