Czytanie bez barier

W ramach projektu „Wiosenne spotkania bez barier”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie 15 maja br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie bez barier”.

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie z Pracowni Artystycznej i Terapeutyczno-Rehabilitacyjnej oraz dzieci z grupy przedszkolnej „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wieruszowie.

Czytane dzieciom wiersze znanych polskich poetów takich jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim w wykonaniu uczestników Warsztatów sprawiły dzieciom wiele radości . W ramach podziękowań „Żabki” zaprezentowały przed gośćmi swój dziecięcy repertuar złożony z paru wierszyków i piosenek. Po części „czytającej” uczestnicy zaprosili dzieci na mini warsztaty plastyczne. Ich efektem były kolorowe zakładki do książek, które dzieci własnoręcznie wykonały pod czujnym okiem uczestników Warsztatów.

Impreza odbyła się także w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Warto dodać, ze spotkania te mają na celu wzajemne poznanie się i integrowanie dzieci i osób niepełnosprawnych podczas wspólnych imprez czytelniczych. Spotkania takie z pewnością poszerzają wiedzę dzieci i ich otwartość na innych ludzi, oswajają je z odmiennością i uczą szacunku wobec osób niepełnosprawnych, rozwijają ich wrażliwość ludzką i moralną jak i również są doskonałą okazją do wspólnej zabawy.

PBP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.