Zajączek w Jedyneczce

W środę 27 marca 2013r. Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Wieruszowie odwiedził Zajączek wielkanocny, w którego to postać wcieliła się nauczycielka Elżbieta Sudomirska. Pani Ela sama przygotowała strój i ,,zajączkowy” makijaż. Podczas odwiedzania przedszkolaków wykazała się ogromnym talentem aktorskim, wnosząc w serca przedszkolaków wiele niezapomnianych, miłych przeżyć.

Zwyczaj spotkania z Zajączkiem przed Wielkanocą kultywowany jest w przedszkolu od wielu, wielu lat. Dzieci z radością przywitały oczekiwanego gościa. Z zaciekawieniem przyglądając się wielkiemu zającowi prowadziły z nim rozmowy. Zajączek obdarował wszystkie dzieci słodyczami, których przyniósł wielki kosz. W zorganizowanie słodyczy włączyła się Rada Rodziców naszego przedszkola, która ze składek rodziców zakupiła część słodyczy. W wielu grupach przedszkolnych koszyczki na podarki od Zająca przystroili rodzice dzieci.

A jak przebiegało spotkanie z Zajączkiem w poszczególnych grupach wiekowych? Poczytajcie proszę…

,,SŁONECZKA” (3 LATKI)

Przedszkolaki z najmłodszej grupy spotkały się z Wielkanocnym Zajączkiem po raz pierwszy. Spotkanie mimo obaw ze strony wychowawczyni odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Były śpiewy, zabawy, no i… prezenty.

,,MOTYLKI” (3-4 LATKI)

Także po raz pierwszy spotkały się z Zajączkiem, z którym chętnie wspólnie bawiły się i rozmawiały.

,,BIEDRONKI” (3-4 LATKI)

W oczekiwaniu na przyjście Zajączka dzieci przygotowywały stroiki wielkanocne. Był to doskonały trening przed prawdziwym malowaniem jajek. W grupie panowała miła, radosna i świąteczna atmosfera. Prezenty, które przyniósł Zajączek były zwieńczeniem wysiłku, który poniosły dzieci w przygotowaniach świątecznych.

,,PSZCZÓŁKI” (3-4 LATKI)

Przygotowania do przyjęcia niecodziennego gościa rozpoczęły się od ranka, kiedy to dzieci znakomicie bawiły się uczestnicząc w pląsach z wykorzystaniem piosenki ,,Zając”. Potem z uwagą wsłuchiwały się w informacje o tradycji związanej z Zającem wielkanocnym. A tuż przed przybyciem Zająca przygotowały dla niego niespodzianki: obrazki- puzzle z wizerunkiem Zająca, samodzielnie ułożone i naklejone na kartkę. Jakież było zaskoczenie dzieci gdy po wyjściu z łazienki Zając w sposób czarodziejski pojawił się za przygotowaną kotarą. Dzieci zaśpiewały piosenkę dla przybyłego gościa i chętnie dotykały jego dłuuugich uszu.

,,MISIE” (5 LATKI)

W oczekiwaniu na przyjście Zajączka dzieci przygotowały papierowe marchewki- przysmak zająca, które zostały rozłożone na korytarzu i schodach, aby Zając trafił do przedszkolaków. Dzieci były zaskoczone i zachwycone postacią Zająca. W podziękowaniu za łakocie pięciolatki zaprosiły gościa do wspólnej zabawy ,,Siedzi zajączek” oraz złożyły wierszowane życzenia:

W mym koszyczku zwierzątek bez liku.

Są zajączki, kurczątka, baranki

Oraz barwne pisanki.

I właśnie stąd życzą wszystkim:

Wesołych Świąt!

,,ŻABKI” (5 LATKI)

Wizyta tak miłego gościa wprowadziła dzieci w czas radosnego oczekiwania Świąt Wielkanocnych oraz dostarczyła wielu miłych przeżyć. Zajączek wręczając słodycze interesował się, czy dzieci zjadają posiłki w przedszkolu, a niejadkom wręczył marchewki. Na zakończenie pięciolatki składały Zającowi świąteczne życzenia.

Dla wszystkich przedszkolaków był to wspaniały dzień pełen radosnych przeżyć.

O naszym przedszkolu i wydarzeniach z nim związanych można dowiedzieć się również ze strony internetowej www.p1wieruszow.przedszkolowo.pl . Zapraszamy do obejrzenia strony. J

Przedszkole Nr 1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.