Dzień Przedszkolaka w Jedyneczce

Jedyneczka lubi Tuwimeczka - Wieruszów 2013  (8)W tym roku w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie Dzień Przedszkolaka odbywał się pod hasłem : Jedyneczka lubi Tuwimeczka. Z tej to okazji pracownicy placówki przygotowali dla swych wychowanków wiele atrakcji.

Najpierw pracownicy poprzebierani w stroje adekwatne do wyznaczonych ról odgrywali scenki teatralne do wierszy Juliana Tuwima. Dzieci były zachwycone i radośnie zdziwione, kiedy zobaczyły występy znanych sobie na co dzień osób w innych rolach.

Pani Wiesia z kuchni była kucharką z wiersza Warzywa. Kroiła nożem zebrane warzywa zamaszyście, co bardzo podobało się dzieciom. W wierszu O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci wystąpili: pani Danka (nauczycielka), w roli cioci – wytwornej damy, i ubrany w krótkie spodenki, tenisówki, z lizakiem w buzi i procą za paskiem dyrektor przedszkola- pan Krzysiu, który był Grzesiem. Oj, oberwało się Grzesiowi za kłamstwa!!! Pani Ewa, na co dzień intendentka, czytała dzieciom wiersz Figielek (prywatnie pani Ewa nazywa się Figiel i tytuł wiersza jest zdrobnieniem jej nazwiska).

Potem była Rzepka, w której wystąpili: pan Andrzej (konserwator)- jako rzepka, pani Agnieszka (nauczycielka) – jako dziadek, pani Ewa (woźna)- jako babcia,  Kubuś (przedszkolak) – jako wnuczek, pani Kamila (nauczycielka) – jako piesek Mruczek, pani Grażyna (nauczycielka) – jako kotek, pani Ula (nauczycielka) – jako kurka, pani Roksana (praktykantka) – jako gąska, pani Iwona (nauczycielka )- jako bocian, pani Ela (nauczycielka) – jako żabka i Ludwik (przedszkolak) – jako ptak kawka. Przedstawienie było poprzeplatane śmiesznymi akcentami: dziadek rozmawiał przez komórkę, babcia tańczyła z dziadkiem i kłóciła się z nim, wnuczek wjechał na scenę traktorkiem i bawił się z babcią w kosi łapki, szczekający piesek gonił kotka, kotek kurkę, która znosiła wiele jajek, czworakującego pieska na smyczy prowadził wnuczek, bocian gonił żabkę, itd.

Następnie dyrektor stał się lokomotywą (z wiersza Lokomotywa) i przy utworze Tomasza Piotrowskiego (do w/w wiersza) zabrał dzieci ustawione za nim jak wagony do sąsiadującej sali, gdzie przedszkolaki obejrzały inscenizację wiersza Murzynek Bambo, w wykonaniu pani Kamili – mamy Bambo i pani Uli – murzynka Bambo.

Przedstawienie podobało się przedszkolakom bardzo, o czym świadczą spontaniczne okrzyki dzieci podczas występów: Jeszcze raz!!! Jeszcze raz!!! , radosne, głośne śmiechy i gromkie brawa.

Po przedstawieniu dzieci z grup 4-5 letnich (,,Pszczółki”, ,,Biedronki” i ,,Motylki”) przebrane za murzynków (czarne stroje- dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów) doskonale bawiły się w tematyce afrykańskich klimatów. Były zabawy murzyńskie, śpiew piosenki Panie Janie w języku etiopskim, taniec do utworu Waka waka, pląsy i wykonywanie stworka z banana.

               Dzień był pełen wrażeń entuzjastycznych i niezapomnianych.

Pracownicy i dyrektor przedszkola życzą naszym kochanym przedszkolakom

 wszystkiego najwspanialszego!  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.