Lider z Galewic nie zwalnia

Piłka Tango 12Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
W ostatnim meczu pierwszej rundy galewicki Gal Gaz zdecydowanie pokonał na własnym boisku Włókniarza Moszczenica 4:0. prowadząc do przerwy 1:0.
Gal Gaz Galewice – Wókniarz Moszczenica 4:0 (1:0)
1:0 Gwiazda (6)
2:0 Gwiazda (51)
3:0 Bieleń (84)
4:0 Chyra (86)

Gal Gaz: Jarosz, Gabas, Cierkosz, Tęsiorowski (85 Fiołka), Piecuch (71 Paluch), Nawrocki (53 Śniady), Gwiazda (66 Markiewicz), Oszczęda, Namyślak (81 Chmielewski), Chyra (86 Dębski), Bieleń.

Juniorzy Gal-Gazu już w 6 minucie objęli prowadzenie! Po zgraniu piłki przez Fabiana Bielenia, sprzed pola karnego uderzał Przemysław Gwiazda. Zasłonięty bramkarz rywali nie miał szans na skuteczną interwencję i było 1:0. Galewiczanie starali się podwyższyć wynik, zbyt wiele było jednak niecelnych podań, a do tego bez zarzutu spisywała się defensywa rywali. Goście dwukrotnie zmusili do interwencji Wojciecha Jarosza, przy strzale z ponad 30 metrów i przy dośrodkowaniu nasz bramkarz interweniował bardzo pewnie. Po zmianie stron, znów sygnał do ataku dał Przemysław Gwiazda. Kapitan galewiczan przy linii końcowej ograł obrońcę i bramkarza, ze spokojem przerzucił piłkę nad interweniującym na linii bramkowej rywalem. Bardzo efektowna akcja zakończona golem na 2:0. Gal-Gaz nie zwalniał tempa i wiele w tym zasługi zmienników, którzy pokazali się w sobotę z jak najlepszej strony. W 80 minucie kilkudziesięciometrowy, samotny rajd na bramkę Włókniarza w wykonaniu Wojciecha Chyry nie zakończył się golem. Nasz napastnik minimalnie przestrzelił. W 84 minucie świetnie do prostopadłego podania w tempo ruszył Maciej Chmielewski, a wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany. Arbiter pokazał zawodnikowi z Moszczenicy czerwony kartonik, a rzut wolny na gola zamienił precyzyjnym uderzeniem Fabian Bieleń. Ten sam zawodnik miał kolejną dobrą okazję, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem. Po chwili znów w głównej roli Chmielewski, który po indywidualnej akcji wyłożył piłkę na 8 metr, a wynik meczu na 4:0 ustalił Chyra.

8. Victoria Bielawy 7 1 7-50
W sobotę 28 września br.: Gal Gaz Galewice – WKS Wieluń (11).
W lidze piłkarze zagrają systemem czterorundowym tj. w rundzie jesiennej mecz i rewanż, podobnie jak na wiosnę, gdzie również zagrają mecz i rewanż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.