Firma ComNet Multimedia otwarła nową serwerownię w Wieruszowie

otwarcie serwera wieruszów 2014 (5)W dniu 30 października 2014 w kompleksie Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o.o.  w Wieruszowie odbył się  uroczystość otwarcia serwerowni firmy  ComNet Multimedia.

Firma ta prowadzi projekt „Szerokopasmowy Wieruszów”- budowa sieci światłowodowej na terenie powiatu wieruszowskiego.

Wieruszowski szpital wydzierżawił firmie pomieszczenia umożliwiające budowę serwerowni. Lokalizacja ta ma dodatkowy walor polegający na tym, iż w razie zaniku energii elektrycznej w sieci ogólnej, szpital posiada niezależne źródło zasilania, które w sytuacjach awaryjnych zabezpieczy ciągłość pracy serwerowni.

W uroczystości przecięcia wstęgi uczestniczyli:

Prezes Zarządu – Adam Rak

W-ce Prezes Zarządu /Dyrektor ds. inwestycji – Sebastian Kachel

Prezes PCM sp. z o.o. – Eunika Adamus

Starosta Wieruszowski – Andrzej Szymanek

Burmistrz Wieruszowa – Bogdan Nawrocki

Więcej informacji na temat realizacji inwestycji przedstawiamy w slajdach udostępnianych nam przez firmę  ComNet Multimedia.

Foto z otwarcia; K.Brzezińska

Opr. Wojciech Kudaś

Zapraszamy do galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Firma ComNet Multimedia otwarła nową serwerownię w Wieruszowie

1. D.W. pisze:

Takie ochy i achy przed wyborami pod publiczkę. Wieruszów nie musi czekać na szerokopasmowy Internet, bo już jest na miejscu dostawca świadczący usługę po swojej sieci światłowodowej do bloków i domków jednorodzinnych.

• majarka pisze:

Wieruszów może i nie, ale ja znam takie miejsca w powiecie, ba nawet zamieszkuję, ja, moim przyjaciele, ze pod względem dostepu do sieci, nawet tej mobilnej ciągle jestesmy w wielu miejscowościach poza zasięgiem, niestety.

• LN pisze:

Nie liczybym ze internet tym bardziej po liniach nn dotrze do kazdego bo dzierzawa za slupy kosztuje niemało, wiec prawdopodobnienstwo, ze do kazdego bedzie sie oplacalo dotrzec jest raczej nikle. Dla wiekszosci pozostaje dostep stacjonarno-bezprzewodowy lub mobilny