Uroczyste zebranie Szkółki Kolarskiej z udziałem władz samorządowych

DSCF2836 (Copy)W dniu 16 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Wieruszowa odbyło się uroczyste zebranie Szkółki Kolarskiej z udziałem władz samorządowych powiatu i miasta  oraz zawodników i rodziców.

 

 

Zebranych powitał prezes TSR Wieruszów pan Robert Zych. W swoim wystąpieniu poinformował i przedstawił zebranym nowego trenera pana Zbigniewa Kaizera.
Miłym akcentem spotkania było symboliczne przekazanie rowerów Szkółce Kolarskiej oraz wręczenie najmłodszym kolarzom i trenerowi strojów przez  Starostę Wieruszowskiego pana Andrzeja Szymanka i Rafała Przybyła burmistrza Wieruszowa.
Prezes Robert Zych przedstawił główne cele, jakie stawia sobie Szkółka Kolarska na 2015
a/cykl Bike Maraton
b/ etapówka Bike Adventures -4 dni w Górach Izerskich
dystans Fun – krótszy wystartują zawodnicy: Jakub Hodyjas, Jarosław Maciejewski, Piotr Mokrzycki, Edyta i Dominik Zawierta
dystans PRO dłuższy wystartują zawodnicy: Michał Cierpik, Włodzimierz Zawadzki, Robert Zych.
Szkółka Kolarska będzie brała udział w:
-Mistrzostwach Polski MTB w Sławnie –  impreza 3 dniowa
-Mistrzostwa Polski na szosie –  impreza 7 dniowa
– Mistrzostwa Polski MTB XCM w Obiszowie
– Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w Obiszowie
Jak poinformował pan Robert Zych Szkółka Kolarska nie ma problemu ze sprzętem w postaci rowerów, gdyż sponsorzy chętnie finansują tę sekcje. Pan Robert   zachęca młodzież i dzieci do wstępowania do sekcji kolarskiej.
Obserwując dzisiejsze zebranie z przykrością należy stwierdzić brak zainteresowania ze strony szkół oraz nauczycieli WF. W dzisiejszych czasach praktycznie każde dziecko ma rower i można by było zorganizować zawody kolarskie na szczeblach szkół i gminy czy powiatu.
Moje pytanie brzmi: dlaczego szkołom i nauczycielom WF nie zależy na rozwoju kondycji fizycznej dzieci i młodzieży? Przecież jazda na rowerze sprzyja rozwojowi sprawności fizycznej i odciągnięcia dzieci i młodzieży od siedzenia przy komputerze.
Warunki w Wieruszowie są; potrzebne są chęci i organizacja.
Wojciech Kudaś

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments