I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

DSC_0141W dniu 25 września 2015 r. odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację.
W zawodach tych udział wzięło ok. 150 osób. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać trasę położoną na terenach leśnych w Ustroniu.

Zawody zostały rozegrane z wykorzystaniem systemu Sport-Ident. Rozgrywki prowadzono na mapie „Ustronie Zachód”, na terenie o zróżnicowanej przebieżności. Na trasie zawodnicy musieli zdobywać punkty, które wpływały na ogólny rezultat biegu. Opisy punktów kontrolnych w postaci tzw. piktogramów zostały nadrukowane na mapach, które otrzymali zawodnicy. O klasyfikacji decydowała zatem zebrana liczba punktów i czas, w jakim pokonano wyznaczona trasę.
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczali Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis i Iwo Gałecki, dyrektor LZD w Siemianicach.
Dodatkowo najlepsze szkolne drużyny otrzymały w prezencie drzewka, które mogą posadzić na terenie swojej szkoły.
Zawody te były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych i orientacji w terenie. Po zakończonych zawodach wszyscy zebrani mieli okazję do świętowania przy specjalnie przygotowanym na ta okazję ognisku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.