Kontrowersyjna wycinka drzew przy ulicy Krasickiego w Wieruszowie

pobraneKontrowersje wokół wycinki drzew przy ulicy Krasickiego w Wieruszowie nie milkną. Jeden z lokalnych tytułów również napisał o  wniosku, jaki złożył radny RPW p. Jerzy Przybył podczas ostatniej sesji powiatowej.

My pisaliśmy o sprawie 25 maja br. Podajemy link do artykułu na www.powiatowy.pl http://www.powiatowy.pl/2016/05/wniosek-o-nalozenie-sankcji-finansowych-przez-zarzad-powiatu-wobec-burmistrza-rafala-przybyla/

Autor publikacji postarał się nawet o wypowiedź obecnego burmistrza Rafała Przybyła.

I właśnie w związku z tą wypowiedzią  obecnego włodarza skierowaliśmy kolejny wniosek o udostępnienie  informacji publicznej. Czytaj poniżej;

– W związku z pana wypowiedzią (dot. wycinki drzew na ulicy Krasickiego w tym roku) na portalu tugazeta – wersji elektronicznej gazety łącznik, której właścicielem jest pańska żona (materiał prasowy pt. ”To zwykła bandyterka” Radny powiatowy o wycince drzew z dn. 30 maja 2016 o godz. 15.07) – iż może się pan powołać na wiele zdarzeń podczas, których dochodziło do porażeń prądem.

proszę o podanie okoliczności tych zdarzeń ( kiedy, gdzie i kto został porażony prądem (bez podawania nazwisk oczywiście, wystarczy podać np. „mieszkaniec ….„) oraz proszę podać ile było tych zdarzeń porażenia prądem skoro użył pan sformułowania „wiele„ i gdzie one są udokumentowane abyśmy mogli to sprawdzić.

Na marginesie dodam, że podczas rozmowy Energa S.A. nie informowała nas o żadnych porażeniach prądem, jakoby one miały być powodem, dla którego Gmina Wieruszów wystąpiła o obcięce od 6-10 gałęzi drzew, jak nam powiedziano, które stykały się z linią energetyczną.

– W ww materiale prasowym na portalu tugazeta mówi pan, że były już przygotowane plany zagospodarowania tego terenu. Proszę o udzielenie informacji publicznej w jaki sposób Gmina Wieruszów zamierzała zagospodarować ten teren oraz proszę o udostępnienie kserokopii tych planów.

 

Przypomnijmy: Sprawą wycinki drzew przy ulicy Krasickiego w Wieruszowie zasygnalizowaną  przez zbulwersowanych mieszkańców tej okolicy a wszystko wskazuje na to, że przeprowadzoną w okresie ochronnym (chodzi o gniazda lęgowe ptaków) zajmuje się już  Policja.

 

Abstrahując od tematu wycinki drzew na Krasickiego, nas jako Redakcję  bulwersuje przypisywanie wciąż  p. Jerzego Przybyła do gazety ITP i powiatowy.pl

Wyjaśnijmy raz na zawsze: Pan Jerzy Przybył był założycielem i redaktorem naczelnym gazety Ilustrowany Tygodnik Powiatowy. Rok założenia 1999.

W roku 2012 przekazał gazetę p. Annie Świegot.

Od 01 listopada 2012 roku właścicielem gazety i redaktorem naczelnym jest właśnie p. Anna Świegot.

Pan Jerzy Przybył nie ma już nic wspólnego z gazetą ITP i portalem www.powiatowy.pl.

Redakcja ITP mieści się faktycznie koło parku, przy ulicy Nowej 2 ( wejście od ulicy Nowej i od ulicy Świerczewskiego za Pocztą) w lokalu  p. Anny Świegot.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
4 miesięcy temu

Witam. Zanim zdecydujemy się na wycinkę drzew lepiej zapytajmy w urzędzie czy możemy takiej wycinki dokonać. Przepisy Ustawy jasno określają, jakie drzewa i krzewy wymagają zezwolenia na wycinkę drzew, ale są też odstępstwa od wyjątku. Warto najpierw zapytać. pozdrawiam

Anonimowo
5 lat temu

Redakcja otrzyma z prokuratury odpowiedz z powodu nie wykrycia sprawców sprawa została umorzona