Strażackie animacje plastyczne w GOK Lututów

Dnia 18.05.2017 r. tj. czwartek na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie odbyło się spotkanie przedszkolaków z grupy „Krasnoludki” z Publicznego Przedszkola w Lututowie ze strażakami OSP Lututów oraz artystyczne malowanie kredą na asfalcie. Temat prac był podany przez animatora kultury Grzegorz Prygla a był nim wóz strażacki oraz projekt nowego umundurowania dla jednostki straży. Wielką aprobatą mieszkańców cieszą się tego typu spotkania ponieważ pomagają dzieciom zdobywać umiejętności plastyczne i kreatywnie się rozwijać.

Ogromną atrakcją dla dzieci było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć.

Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo i innych, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

W trakcie spotkania dh Mariusz Halamus zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem

bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku.

Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono również numery alarmowe. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Poprzez takie spotkania przedszkolaki uczymy samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane słodkościami

i podziękowały strażakom .My również przyłączamy się do tych podziękowań i życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy, druhowie ochotnicy oraz pracownicy GOK.

GOK Lututów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.