Strażak w szkole

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci.
W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Podstawowej w Parcicach odbyliśmy pogadankę z mł. bryg. Dariuszem Góreckim.
Pan Dariusz opowiedział uczniom o tym jak można zostać strażakiem, zapoznał z podstawowym sprzętem, który należy do strażaka. Następnie omówił prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w czasie zabaw w różnych porach roku, bezpieczeństwa w domu, poza domem. Gość przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998, 112 i dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.
Dzięki spotkaniu ze strażakiem uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu.

Dziękujemy za atrakcyjne i ważne zajęcia !

SP Parcice

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.