Pokaz konny w Parcicach

Niedziela 11 czerwca była ostatnim dniem weekendowej imprezy plenerowej pn. „Z Powiatem na piknik 2017” zorganizowanej przez Powiat Wieruszowski. Dopisała pogoda i publiczność.

 

Wielką atrakcją okazał się pokaz umiejętności kawaleryjskich, strojów jeździeckich z różnych epok. Piękne klacze i ogiery ze stajni „Ułan” w Podbolesławcu oraz jeźdźcy zaprezentowali się m.in: w pokazie paradnej musztry konnej, władaniu lancą, szarży kawaleryjskiej, skokach przez przeszkody i innych sprawnościach. Kto nie widział, niech żałuje, bo pokaz konny zrobił naprawdę na publiczności ogromne wrażenie.

Pokaz kawaleryjski – Z powiatem na piknik 2017 – Parcicie k/Wieruszowa

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy na 11 czerwca 2017

Niedzielny powiatowy piknik rozpoczął się od rajdu rowerowego seniorów. Trasa prowadziła z Wieruszowa przez Sokolniki, Walichnowy, Józefów, Czastary do Parcic.

Organizatorzy przygotowali jeszcze wiele innych atrakcji. O 14.30 odbyły się zawody sprawnościowe drużyn OSP z powiatu pn. Strażacki Strongman.Wspomniany wcześniej pokaz umiejętności kawaleryjskich powiązany był z zakończeniem VI Rajdu Konnego po Powiecie Wieruszowskim.
Na scenie dały popis orkiestry dęte z Dzietrzkowic i Łubnic z mażoretkami oraz kapela biesiadna. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były dmuchańce, zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy i zajęcia warsztatowe dla dzieci.

Pysznym bigosem i pajdą chleba posmarowaną domowym smalcem częstowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łubnic oraz   stowarzyszenia „Łubniczanki na szlaku bursztynowym”. Stoiska wystawiennicze z wyrobami zaprezentowali m.in.; Dom Pomocy Społecznej w Chróścinie, Zakład Aktywizacji Zawodowej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie oraz Fundacja Happy Kids.

Gwarnie, radośnie i wesoło było na pikniku w Parcicach i w sobotę na rynku wieruszowskim. Blok sportowy i plener malarski również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Powiatowa weekendowa impreza plenerowa była doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu i wypoczynku rodzinnego.
Czekamy na kolejne 🙂

Anna Świegot
Foto/Film; E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.