Święto Plonów w Olszowie

Od mszy świętej w kościele pw. św. Jadwigi zaplanowano tegoroczne dożynki wiejskie w Olszowie. Barwny korowód, który licznie podziwiali mieszkańcy, przemieszczał się ulicami: Granitową, Szmaragdową, Brylantową, Perłowa, Diamentową i wokół boiska. Przybyłych gości powitały prowadzące niedzielną uroczystość: radna Rady Miejskiej w Kępnie Danuta Pastok oraz dyrektor szkoły podstawowej w Olszowie Jolanta Figiel.

Na ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych przybyli rolnicy, mieszkańcy sołectwa Olszowa, samorządowcy wśród których byli m.in. Burmistrz Kępna Piotr Psikus i Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska, oraz zaproszeni goście.

Oficjalnego otwarcia dokonał sołtys wsi Grzegorz Berski.

Były krótkie wystąpienia Poseł na Sejm RP Andżeliki Możdżanowskiej i przedstawicielki Poseł na Sejm RP Bożeny Henczycy.

Burmistrz Psikus docenił pracę rolników: Jakość pracy przekłada się również na produkty. Usłyszałem, co osobiście mnie jako konsumenta i każdego z nas jako konsumentów też cieszy, że wcale nie jet tak źle jeśli chodzi o użycie środków ochrony roślin i nawozów – w tym znaczeniu, że jest ich mniej. Świadczy to o tym, że polska żywność była, jest i ma szansę być zdrową, ekonomiczną i co raz lepszą. I obyście zużywali jak najmniejszej ilości tych nawozów. Szanowni Państwo, dożynki w Olszowie rozpoczęły się w sposób tradycyjny – tak jak być powinno, od mszy świętej. – usłyszeliśmy z ust burmistrza Kępna.

Swoje talenty w części artystycznej zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olszowie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Olszowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments