Dzień Seniora

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 5 października br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy Łęka Opatowska odbyły się obchody Dnia Seniora. Na zaproszenie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęce Opatowskiej przybyli seniorzy – członkowie Koła, zaproszeni goście oraz lokalne media. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca Koła Zofia Kucharska, która w imieniu swoim oraz zarządu złożyła życzenia „Dzień seniora jest doskonałą okazją, aby złożyć Państwu jak najlepsze życzenia zdrowia, poszanowania, zrozumienia oraz radości z każdego dnia. Ten dzień jest również okazją do zwrócenia uwagi społeczeństwu na ludzi starszych, na ich troski i problemy. Życzę dużo zdrowia, dobrej kondycji i wszystkiego, co najlepsze, długich lat życia w pełnej sprawności ciała i ducha.

W niezwykle bogatym programie artystycznym wystąpili członkowie Koła – chór „Echo” pod kierownictwem pani Jadwigi Kłodnickiej, Teatr Amatorski „Ławka” pod kierownictwem pani Jadwigi Piszczałki. Przepiękne piosenki, wiersze, skecze oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele uśmiechu.

W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożyli poseł Bożena Henczyca, asystent biura poselskiego Andżeliki Możdżanowskiej – Donata Nowak, wójt gminy Adam Kopis, przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZERII w Kępnie Maria Jasnowska oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Kół Emerytów z sąsiednich gmin.

Podsumowaniem spotkania był poczęstunek oraz przepiękna wystawa poświęcona Seniorom przygotowana przez panią Łucję Błażejewską.

Wyjątkowa atmosfera panująca tego dnia sprawiła, iż przybyli na uroczystość Seniorzy zapomnieli o wszelkich troskach dnia codziennego, a zabawie, wzruszeniom i śmiechom nie było końca. Każdy senior potrzebuje czasem wyrwać się ze swoich czterech ścian i pobyć w towarzystwie innych.

Zadanie współfinansowany ze środków budżetu Gminy Łęka Opatowska w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.