Ślubowanie Przedszkolaków i Starszaków

Chwila rozłąki z mamą bądź tatą u progu drzwi przedszkola jest nie lada przeżyciem dla przedszkolaka. Pojawiają się łzy, nowi koledzy oraz Panie „Przedszkolanki”, które za wszelką cenę chcą, aby przedszkole stało się dla malucha drugim domem. Każdego dnia przedszkolaki przyswajają nowe zadania oraz obowiązki, które dzielnie przestrzegają. Znając swoje prawa, potrafią o nie walczyć w sytuacji, gdy wychowawczyni zapomni nagrodzić „tylko” grzeczne dzieci.

Po oswojeniu się z nowym doświadczeniem dwie grupy przedszkolaków „MALUCHY” i „STARSZAKI” przystąpiły w Szkole Podstawowej w Parcicach w dniu 19.10.2017r. do „Pasowania na Przedszkolaka”.

Dzieci w pierwszej kolejności przywitały swoich przybyłych rodziców piosenką „Witaj mamo, witaj tato”, a następnie pozostałych gości. Nie mogło obyć bez gimnastyki, w której pokazywały swoje części ciała- głowa, ramiona, kolana, pięty, oczy, uszy, usta, nos. Lekcja gry na bębenkach okazała się być łatwa, gdy z głośników poleciała piosenka „Jestem sobie przedszkolaczek”. Gdy nastąpiła chwila pasowania, najpierw tekst ślubowania złożyły „MALUCHY”. „STARSZAKI” miały nieco trudniej, gdyż musiały oprócz przysięgi znać słowa wiersza „Kto ty jesteś”.

Po przysiędze Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parcicach Pani Marta Saturska ochoczo położyła na dwudziestu czterech ramionach przedszkolaków ołówek mówiąc: „ŚLUBUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA”.

Wszystkim przedszkolakom życzymy mniej łez, więcej uśmiechu oraz dobrej zabawy w Oddziale Przedszkolnym w Parcicach.

SP. Parcice

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.