Ślubujemy…..

Na dzień ślubowania – pasowania na pierwszoklasistę czekaliśmy wszyscy od dawna. Właśnie 17 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Parcicach wypadł ten uroczysty moment.

 

 

Do tej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia – jego smaku i koloru. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że są tego godne.

W tak uroczystym dniu zawitała do dzieci Pani Jesień, która sprawdziła wiedzę i przygotowanie uczniów. Dzieci musiały sprostać wielu zadaniom takim jak odgadywanie kolorów Pani Jesieni, rozpoznawanie warzyw i owoców, ich nazw, kształtów, kolorów. Musiały segregować owoce zgodnie z poleceniami naszego gościa. Zatańczyły do piosenek związanych z obecną porą roku. Były też wiersze i piosenki o szkole, przyjaźni, ojczyźnie oraz przyrodzie. Na koniec oczywiście musiały wypić sok z cytryny.

Emocji było co niemiara u dzieci i u rodziców. Słowa przysięgi w ustach siedmiolatków brzmiały niezwykle poważnie.

„Ślubuję być dobrym uczniem”.

Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała maluchów na uczniów, a wychowawczyni wręczyła dyplomy. Pamiątkowe fotografie, dyplomy, żakowskie czapki i życzenia tak jak i ten wielki dzień na pewno długo zostaną w pamięci każdego z nich.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.

I. Nalepa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.