Wręczenie sprzętu dla OSP Wieruszów od Fundacji WOŚP

„Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje ich pomocy!” mówi Jurek Owsiak

Jak już wcześniej informowaliśmy nasza jednostka otrzymała dary z Fundacji WOŚP. Ciągle jesteśmy w dużym szoku, że udało nam się otrzymać sprzęt, który znacznie podniesie nasze wyszkolenie oraz wykorzystanie w akcjach. O narzędzia staraliśmy się bardzo długi czas ale efekty możemy dziś podziwiać. Z fundacji WOŚP otrzymaliśmy:

Fantom Little Anne, który jest przeznaczony do nauki masażu serca i sztucznego oddychania. Stanowi odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnego dorosłego człowieka i został tak zaprojektowany, aby umożliwić realistyczny trening podstawowych umiejętności z zakresu resuscytacji oddechowo-krążeniowej.

Defibrylator AED Philips HeartStart FRx z torbą transportową
– jeden typ elektrody SMART do zastosowania u dorosłych i dzieci (przy zastosowaniu klucza pediatrycznego).

Deska pediatryczna Pedi-Pac 78 – to nieoceniony sposób pełnego i skutecznego unieruchomienia dzieci w wieku do około 10 lat. Pedi-Pac zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo małych pacjentów podczas podawania płynów IV, monitorowania czy innych zabiegów ratowniczych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy WOŚP za wsparcie naszej jednostki i podniesienie bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców!

OSP Wieruszów
Fot. OSP WIERUSZÓW
wieruszow.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii OSP Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.