Awans Kępna w rankingu

Gmina Kępno uplasowała się na 30. miejscu w rankingu zrównoważonego rozwoju prowadzonego przez ekspertów z Politechniki Warszawskiej. W porównaniu do roku poprzedniego Kępno awansowało aż o 9 miejsc. Spośród 616 samorządów miejsko-wiejskich na 33 miejscu znalazł się Wieluń, Ostrzeszów na 72 miejscu, Syców na 208 miejscu.

 

Celem rankingu jest monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego, a także promocja rozwoju na bazie opracowanych wzorców.
Autorzy rankingu pod uwagę wzięli 15 wskaźników, których źródłem są dane Główny Urząd Statystyczny. Istotne znaczenie mają wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

 

https://www.facebook.com/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Awans Kępna w rankingu

 1. anonymous pisze:

  Dzisiaj przekroczenie kilkakrotne norm zapylenia w Wieruszowie.
  Możemy sami sprawdzać skażenie powietrza pyłami PM-2.5 i PM-10 w mieście, korzystając z poniższego linka:
  http://www.powietrze-wieruszow.pogodelco.pl.

 2. anonymous pisze:

  Proponuję autorowi urządzenia pomiarowego rozszerzenie zakresu jego działania o badanie skażenia powietrza rakotwórczą „chemią”-benzopirenu, formaldehydu, dioksyn.Może
  takie pełne wykresy badania skażenia powietrza w Wieruszowie zmuszą wreszcie magistrat i ochronę środowiska do efektywnych działań.