Co się stało z plakatem?

5 listopada b.r. zwrócił się do naszej Redakcji p. Andrzej Dratwa członek Polskiej Federacji Kynologicznej Oddział w Łodzi z prośbą o opublikowanie na naszych łamach plakatu o wystawie psów w Wieruszowie w dniu 12.11.2017 r. na terenie stadionu miejskiego. Plakat ten grzecznościowo zamieściliśmy na naszym portalu internetowym i FB.

Oto jak przedstawiał się ten plakat w wersji pierwotnej.

Na plakacie był adnotacja, że Patronat Honorowy Przewodniczący Miasta i Gminy Wieruszów Adam Śpigiel. Było również umieszczone logo Gminy Wieruszów i Polskiej Federacji Kynologicznej.

 

 

Wczoraj na Facebooku Gmina Wieruszów pojawił się inny plakat, na którym widnieje zapis – Patronat honorowy Burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył. Pojawiło się logo gazety małżonki pana burmistrza firmy Łącznik (domyślamy się, że może chodzić o patronat medialny) oraz logo GOSiT.

Taki sam plakat został umieszczony prawdopodobnie 10 listopada b.r. na stronie Urzędu Miejskiego w Wieruszowie.

Interesuje nas co się mogło zadziać, że plakaty i patronat honorowy uległ zmianie oraz pojawiło się logo gazety żony burmistrza.

 

 

 

 

 

Dzisiaj skontaktowaliśmy się z p. Dratwą, który był zaskoczony tą zmianą i nic, jak twierdził o tym nie wiedział.

Próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie z Prezesem Polskiej Federacji Kynologicznej Oddział w Łodzi p. Barbarą Marcinkiewicz i poprosić o wyjaśnienie.
Bezinteresownie opublikowaliśmy plakat z informacją o wystawie psów rasowych w Wieruszowie, ponieważ leży nam na sercu, aby coś działo się w naszym mieście, gminie i powiecie.

Z punktu dziennikarskiego oraz jako mieszkańców gminy Wieruszów i powiatu wieruszowskiego interesuje nas dlaczego doszło do zmiany plakatu, Patronatu Honorowego nad wystawą z przewodniczącego RM na burmistrza i pojawienie się logo gazety i firmy małżonki burmistrza. Oczekujemy na wyjaśnienia, bo nie ukrywamy, że jest to dla nas niezrozumiałe, nietyczne w naszej opinii i jesteśmy tym faktem zniesmaczeni. Na terenie Wieruszowa działają dwa lokalne tytuły prasowe. W dobrym tonie byłoby obie gazety poprosić o patronat medialny albo nie robić wyjątku. Oczywiście na przyszłość nie zamierzamy współpracować z osobami, które zachowują się w podobny sposób.

Redakcja ITP i powiatowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Co się stało z plakatem?

 1. Anonim pisze:

  wstyd i tyle.

 2. Kacper mały pisze:

  Oj tam oj tam pan burmistrz sukcesywnie olewa wszystkie imprezy i uroczystości może z wyjątkiem dzieciaków bo lubi jak mu mówią na ty, to niech sobie chociaż na plakacie zaistnieje!!!

  • Kacper większy pisze:

   mógłby odpuścić trochę z tą gazetą delikatnie mówić jest to niedyplomatyczne .