Gmina Lututów warcabami sławna

W dniu 5 listopada 2017 r. Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Czarna Damka” w Lututowie oraz Rada Wojewódzka Z LZS w Łodzi, Gmina Lututów i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w warcabach 100-polowych.

Miejscem rozgrywek był Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie. Udział w zawodach wzięło 68 mężczyzn oraz 33 kobiet z kilkunastu miejscowości całego województwa.Sędziowanie odbywało się komputerowo na dystansie 7 rund. Najpierw były zapisy, przypisanie rankingów , przypomnienie zasad rozgrywek i kojarzenia.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Przewodniczący Rady Gminy Lututów Pan Jan Wardęga oraz Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie pan Marian Fita. Same rozgrywki były bardzo zacięte. Nie brakło pomyłek, niespodzianek i zwycięstw w ostatnich sekundach obowiązującego czasu.

Warcabiści reprezentujący LKS ,,Czarna Damka,, Lututów zdobyli 13 medali:7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. W ,,open,, mężczyzn zawodnicy z naszego klubu zajęli 9 miejsc w pierwszej 10. Najlepsza trójka to : Mariusz Ślęzak, Jan Osiołkowski, Władysław Kasendra. Natomiast kategorie kobiet wygrała Estera Pazek też z naszego klubu.

Miejsca w punktacji drużynowej;
I. m-ce LKS „Czarna Damka” Lututów 49 pkt/Estera Pazek , Mariusz Ślęzak, Jan Osiołkowski, Władysław Kasendra.

Puchary i medale zakupiono ze środków Rady Wojewódzkiej Z LZS w Łodzi. Zawodnicy biorący udział w zawodach zostali poczęstowani posiłkiem regeneracyjnym.

Aktu dekoracji medalami i wręczenia pucharów dokonali wspólnie Prezes Rejonowego Banku w Lututowie Pan Marian Fita , Szczepan Krajda V-ce Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi , Sekretarz Komisji Rewizyjnej RW Z LZS w Łodzi Andrzej Okupski. Sędziowanie i koordynacja Zygmunt Ślęzak Prezes LKS „Czarna Damka” w Lututowie.
Za pomoc w organizacji Mistrzostw dziękujemy Gminie Lututów.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd Klubu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.