Obchody Dnia Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie

Nasze przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiego konkursu ”Przedszkole młodych patriotów”, którego głównym celem jest krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci. Aby zaszczepić u dzieci szacunek i miłość do Ojczyzny jak i wypracować pewne postawy patriotyczne, będziemy systematycznie wprowadzać tematykę dotyczącą Ojczyzny.

Okazją do tego było Święto Odzyskania Niepodległości, które zorganizowane zostało w piątek 10 listopada 2017 r. W Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie.

Dzieci i personel w galowych strojach zebrały się na sali OSP, by godnie uczcić ten dzień. Akademię z tej okazji zorganizowały dzieci z Oddziału III- (5-6 letnie), przygotowane przez wychowawczynię panią Małgorzatę Jańską. Uroczystość rozpoczęła się polonezem a później dzieci recytowały wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym. Charakteru tej uroczystości dodały kotyliony w barwach narodowych oraz odpowiednia dekoracja sali. W uroczystości wzięli również udział rodzice dzieci jak i przedstawiciele Rady rodziców.

Święto to było pierwszą lekcją prowadzącą do kształtowania postaw patriotycznych u dzieci.

I. Langner.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mikorzyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.