„A to Polska właśnie”

W Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski. W tym roku pod hasłem „A to Polska właśnie”.

Głównym założeniem konkursu było kształtowanie świadomości oraz postaw patriotycznych wśród dzieci, budzenie szacunku do symboli narodowych, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich. Temat, choć niełatwy dla dzieci ujawnił talenty uczestników, którzy zaskoczyli jurorów i publiczność doborem repertuaru i ciekawą interpretacją. Radość i świeżość z recytacji przełożyła się na zainteresowanie publiczności, a jurorom zapewniła ciekawą i trudną pracę. Konkurs wpisał się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorkami konkursu były panie Grażyna Kluczyńska i Lidia Jeziorna. Na wszystkich uczestników czekały nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa. Otwarcia i przywitania szanownych uczestników wraz z opiekunami dokonała dyrektor szkoły Anną Bajor. W konkursie udział wzięło 21 uczniów klas 1-3 z 11 szkół powiatu kępińskiego. Małych artystów z uwagą słuchała komisja powołana przez organizatora w składzie: Jadwiga Miesiąc, Monika Banaś i Małgorzata Piotrowska. Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Marcin Stefański- SP Trzcinica
II miejsce – Maja Skąpska – SP Łęka Opatowska
III miejsce –Zofia Kula – SP Łęka Opatowska

Przyznało również wyróżnienia dla: Martyny Jańskiej – SP NowaWieś Książęca, Nadii Woźnicy – SP Laski, Antoniny Berskiej – SP nr 1 Kępno.

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis i dyrektor szkoły Anna Bajor.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Tym, którym się nie powiodło życzymy sukcesów w konkursie przyszłorocznym, a opiekunom dziękujemy za rzetelne przygotowanie małych artystów. Po występach, podczas obrad jury, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ufundowany przez sklepik szkolny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.