Warsztaty ceramiczne w SP Nr 2 w Wieruszowie

W piątek 11 maja, uczniowie klasy III A i klasy III B oraz Zespołu Edukacyjno -Terapeutycznego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, zorganizowanych przez Wieruszowski Dom Kultury z okazji obchodów 650–lecia powstania Wieruszowa.

Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Rózga, która zapoznała uczniów z historią powstania herbu Wieruszowa i opowiedziała o symbolice barw w nim występujących. Każdy uczeń otrzymał gipsowy odlew herbu, który następnie pomalował w określonych kolorach. Precyzja i cierpliwość uczniów podczas zajęć, pozwoliła na powstanie pięknych herbów naszego miasta, które każdy z uczestników zabrał do domu. Uczniowie aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Bardzo dziękujemy WDK w Wieruszowie za zorganizowanie zajęć w naszej szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.