Dzielnicowy z wizytą w Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Mieleszynie

W pierwszych dniach czerwca wieruszowscy dzielnicowi oprócz spotkań z społeczeństwem i codziennych obowiązków odwiedzają przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych w powiecie wieruszowskim. Podczas spotkań policjanci omawiają zasady, jakich należy zachować na drodze oraz zwracają szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkań policjanci przypominają również jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z dróg, ścieżek rowerowych oraz przejść dla pieszych.

13 czerwca 2018r. uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Mieleszynie odwiedził dzielnicowy mł.asp. Tomasz Rosiński wspólnie z asp. sztab. Waldemarem Leszczyńskim, post. Janem Folleher i przewodnikiem psa policyjnego asp. sztab. Marcinem Lipieta. W trakcie spotkania dzielnicowy rozwijał wśród dzieci postawę odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Przypomniał o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują w czasie wakacji, głównie na drodze, w domu, na placu zabaw oraz w innych miejscach wypoczynku i zabawy. Podczas spotkania policjanci podkreślili między innymi jak duże znaczenie ma znajomość przepisów ruchu drogowego oraz przypominali o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego wypoczynku, głównie nad wodą i na słońcu nawiązując do kampanii pod patronatem Ministra SWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci przypomnieli również dorosłym uczestnikom spotkania o narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” i założeniach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Niewątpliwą atrakcją okazał się pokaz sprzętu i wyposażenia oraz psa policyjnego Laresa, który zaprezentował się pod bacznym okiem swojego przewodnika asp. sztab. Marcina Lipety.

Dzieci uważnie wysłuchali rad policjantów i chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku i znajomością numerów alarmowych. Chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami oraz równie chętnie zadawały pytania.

Policjanci włączając się w pracę edukacyjną przedszkoli i szkół propagują wśród dzieci potrzebę postępowania zgodnego z zasadami, które mogą uchronić je od nieszczęśliwych sytuacji.

Źródło: www.wieruszow.policja.gov.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mieleszyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.