Festyn Rodzinny

W niedzielę, 10 czerwca, na placu Przedszkola ,,Kwiaty Polskie” w Bralinie odbył się festyn rodzinny, na którym bawiły się dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Impreza zorganizowana była dla uczczenia obchodów Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Pikniki rodzinne na stałe wpisały się w kalendarz imprez przedszkola jako przedsięwzięcie profilaktyczne, integrujące społeczność Bralina, a także promujące aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Tegoroczny festyn zaszczycili swoją obecnością goście: wójt gminy Roman Wojtysiak, sekretarz Zbigniew Łatka, kierownik d/s oświaty Sławomir Bąk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika Adam Pruban, dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej Elżbieta Kuropka, ks.kanonik Roman Krzyżaniak, ks.wikariusz Przemysław Kapała. Obecny był też prezes OSP Przemysław Rybczyński. Otwarcia uroczystości dokonała gospodyni placówki, dyrektor Teresa Michalska, która powitała gorąco wszystkich zwolenników dobrej zabawy.

Nad sprawnym i zabawowym przebiegiem festynu czuwał wodzirej. Atrakcjami imprezy były popisy artystyczne dzieci : tańce i piosenki dla mamy i taty w wykonaniu poszczególnych grup, pod kierunkiem nauczycielek. Dzieci nie miały czasu na nudę, uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach proponowanych przez wodzireja i organizatorów. Dodatkowymi atrakcjami festynu były: loteria fantowa, licytacje, malowanie twarzy, dmuchany zamek, suchy basen, przejażdżka samochodem strażackim, ciuchcią, jazda na kucyku, fotobudka, cukrowa wata, lody,grill, sklepik oraz kawiarenka z domowym ciastem kawą i herbatą. Tegoroczna impreza była bardzo udana. Sprzyjała jej słoneczna aura i miła atmosfera, którą stworzyli licznie przybyli rodzice z dziećmi i goście.

Do organizacji festynu przyczyniła się Rada Rodziców, pracownicy przedszkola oraz sponsorzy. Społeczność przedszkola składa podziękowania Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie w realizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Małgorzata Bednara

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.