III Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych w Wieruszowie

Wyścigi drezyn ręcznych na stałe chyba zagościły w Wieruszowie. W sobotę 16 czerwca na bocznicy kolejowej Pfleiderer odbywały się III Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych.

 

 

W wyścigach drezyn ręcznych po torach wzięli udział kolejarze z całej Polski i drużyny skompletowane z ochotników, którzy chcieli spróbować swoich sił a jednocześnie dobrze się bawić m.in.byli zwycięzcy ostatnich wyścigów oraz drużyny biorące udział w poprzednich latach, jak choćby drużyna Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego.

W tym roku wystawiliśmy dwie drużyny: męską o nazwie „Drezyna ITP”, której kapitanem był redaktor Eugeniusz Tomaszek oraz drużynę mieszaną o nazwie ” TAKT”, której kapitanem była Pani Ania. Chociaż w tegorocznym wydaniu wyścigu drezyn ręcznych nie zdobyliśmy miejsca na podium, jak w u.b. roku, ponieważ rywalizacja była naprawdę na wysokim poziomie, to jednak fajnie bawiliśmy się i dopingowaliśmy innym drużynom.

Głównym organizatorem Mistrzostw Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych w Wieruszowie jest p. Zdzisław Jasiński. Oczywiście wraz z nim przy organizacji imprezy tego typu pracuje sztab ludzi. Wyścigi mogą odbyć się dzięki m.in. wsparciu sponsorów. Partnerami wydarzenia w tym roku była Gmina Czastary i Wieruszów. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno z myślą o najmłodszych, jak i starszych uczestników imprezy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się przejazd parowozem TKh z lokomotywą na trakcję parową. Pociąg kursował na trasie: Wieruszów (Podzamcze) Wieruszów Miasto, Bocznica Pfleiderer, Pieczyska, Czastary i z powrotem. Pasażerów mogli bezpłatnie przyjechać na wyścigi drezyn i odjechać. Podczas zawodów można było wziąć udział w konkursie pchnięcia klockiem hamulcowym, w jeździe na rowerach szynowych oraz drezynie motorowej, dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni, karuzeli i trampoliny. Imprezę umilił występ kapeli z Sieradza.

Podczas trwania wydarzenia można było zakupić  i posilić się tradycyjnymi przysmakami jak np. chleb ze smalcem, grochówka czy potrawy z grilla. Radny Rady Powiatu Wieruszowskiego Pan Jerzy Przybył ufundował dla dzieci i nie tylko ponad 300 wielosmakowych lizaków chupa chups, które cieszyły się ogromnym popytem.

Aby wziąć udział w III Mistrzostwach Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych w Wieruszowie należało wypełnić i podać Kartę zgłoszeniową drużyny. Wyścigi drezyn rozgrywane były podobnie jak w poprzednich edycjach tych zawodów na dwóch równoległych torach.

Drużyna, która wygrała wyścig przechodziła dalej, drużyna przegrana niestety odpadała. Zawody poprowadziła trójka sędziów – instruktorów kolejowych. W zawodach wzięło udział ponad 30 drużyn: męskich – 24,  żeńskich -9.

Zwycięskie ekipy otrzymały karnet na weekendowy pobyt w dowolnie wybranym ośrodku CS Natura Tour. Ponadto zdobywcy miejsc na podium zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i pamiątkowymi medalami. Jak już wspomnieliśmy rywalizacja była naprawdę zacięta ale z zachowaniem zasady fair play, przede wszystkim była to dobra zabawa na świeżym powietrzu przy wspaniałej pogodzie.
Organizatorom gratulujemy udanej imprezy.

Anna Świegot
Foto/Film: E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.