Podsumowanie konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

8 czerwca br. Wójt Gminy Pan Adam Kopis, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łęce Opatowskiej Pan Jerzy Flaczyk, Inspektor ds. wojskowych i OC Pani Renata Woźnica z Urzędu Gminy Łęka Opatowska odwiedzili uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Łęka Opatowska. Spotkanie z dziećmi miało na celu podsumowanie konkursu plastycznego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych.

Uczestnicy konkursu w swoich pracach ukazali różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby oraz znaczenie pracy strażaków dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej oraz placówek oświatowych z terenu Gminy Łęka Opatowska.

Na szczeblu gminnym powołana komisja konkursowa w składzie: Adam Kopis (przewodniczący), Renata Woźnica (członek), Barbara Kulak (członek), Jerzy Flaczyk (członek), Małgorzata Gąszczak (członek), wyłoniła najlepsze prace w poszczególnych grupach:

Grupa I (przedszkola)

I miejsce – Marcel Mączka – Samorządowe Przedszkole w Siemianicach, 6 lat

II miejsce – Agata Skąpska – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Opatowie, 4 lata

– Tamara Janicka – Samorządowe Przedszkole w Siemianicach, 6 lat

III miejsce – Zofia Flaczyk – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Łęce Opatowskiej, 5 lat

– Małgorzata Nawrot – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Siemianicach Oddział Zamiejscowy w Rakowie, 5 lat

Grupa II (szkoły podstawowe kl. I-III)

I miejsce – Magdalena Mikołajczyk SP Łęka Opatowska kl. III A

II miejsce – Nadia Hetmańczyk SP Opatów kl. III A

III miejsce – Maja Jędrysiak SP. Opatów kl. III A

Wyróżnienie otrzymali:

– Milena Ignasiak SP Opatów, kl. III B

– Gabriela Zięba SP Opatów kl. III B

Grupa III (szkoły podstawowe kl. IV-VI)

I miejsce – Krzysztof Napierała SP Opatów kl. IV

II miejsce – Roksana Baranowska SP Opatów kl. IV

III miejsce – Emilia Szczęsna SP Opatów kl. V

Wyróżnienie otrzymali:

– Aleksandra Poprawa SP Siemianice kl. V

– Weronika Taras SP Opatów kl. VI

Grupa IV (szkoły podstawowe kl. VII i gimnazjum kl. II – III)

I miejsce – Aleksandra Wodnik – Gimnazjum w Opatowie kl. III A

II miejsce – Milena Sieczka – Gimnazjum w Opatowie kl. III

– Magdalena Górecka – Gimnazjum w Opatowie kl. III

III miejsce – Patrycja Gibek – SP Opatów kl. VII

– Diana Stępień – Gimnazjum w Opatowie kl. III

Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łęka Opatowska Pana Adama Kopisa. Pozostałym uczestnikom przyznano nagrody pocieszenia:

Na szczeblu powiatowym nagrodzeni z terenu Gminy Łęka Opatowska zostali:

Krzysztof Napierała SP Opatów kl. IV – I miejsce

Emilia Szczęsna SP Opatów kl. V – II miejsce

Magdalena Górecka – Gimnazjum w Opatowie kl. III – I miejsce

Milena Sieczka – Gimnazjum w Opatowie kl. III – II miejsce

Aleksandra Wodnik – Gimnazjum w Opatowie kl. III A – III miejsce

Patrycja Gibek – Gimnazjum w Opatowie – kl. VII – Wyróżnienie.

Na szczeblu wojewódzkim nagrodzeni z terenu Gminy Łęka Opatowska zostali:

Magdalena Górecka – Gimnazjum w Opatowie kl. III – II miejsce

Aleksandra Wodnik – Gimnazjum w Opatowie kl. III A – V miejsce

Wszystkim uczestnikom jak i opiekunom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i zachęcamy do udziału na przyszły rok a wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.